gökhan gönül – Tıbbiyeli Sözlük
Sağ bek mevkiinde forma giyen 1985 doğumlu türk milli futbolcudur. Milli takımın sağ bekte bir numaralı oyuncusu ve Fenerbahçe takımının da kaptanı iken yılın transfer hamlesiyle beşiktaşa imza atması an meselesidir. Fenerbahçe yönetimi ve taraftarlar her ne kadar bu durumu kabullenemeyip gökhan'ın adamlığına kadar eleştirse de hatta beşiktaşa atacağı imzaya transfer şikesi dese de gökhan bu ülkenin yetiştirdiği hala en etkili sağ bekidir. Sen takımının kaptanına sözleşmesinin biteceğini bile bile sezon sonu görüşelim dersen, yok yalnız gel menajerin gelmesin triplerine girersen ezeli rakibine böyle kaptırırsın kaptanını. Yok zaten artık oynamıyormuş eğer kalsaymış efsane olurmuş geçiniz bunları. Sen efsanen olacak adama adam muamelesi yapmazsan kendine elbet huzurlu bir ortam bulacaktır.
Fenerbahçe'den bir çok oyuncu geldi geçti. Kendisinin böyle şekilde gitmesi tamamen kendisinin kaybı.
Neden gitti neden kalmadı da değil taraftar. Ya da başkanın ona tavrında da değil. Ya da parada da değil. Böyle gidersen belki yine paradan sıkıntın olmaz, belki bjk için çok ama çok yararlı olur. Ama bizler için bitti. Bundan sonra Fenerbahçe kariyerin bizler taraftar gözünde istatistikten öte değil. Alex Bile gitti ama bizim için hala o bizim alex. Ama sen Fenerbahçeli gökhan değilsin bizim için artık...
hiçbir isim fenerbahçe'den büyük değildir. bir gökhan gider bir gökhan gelir. biz bir sağ bek kaybettik yeri doldu doluyor. ama kendisi ailesini, evini kaybetti. artık kendisi yuvasızdır. yolu açık cebi dolu olsun.
9 senede yapamadığını ilk maçında 12 dakikada yapan van der wielin gerisinde kalacak sağ bek.