gregory house – Tıbbiyeli Sözlük
Replikleri oldukça ünlenmiş dizi.

Örneğin:

- "Herkesin yalan söylemesi,insanoğlunun temel gerçeğidir.Tek değişken hangi konu hakkında olduğudur.."-"öldürmek, yanlış teşhis koymaktan iyidir."
tıp fakültesini kazandığım yaz izlemeye başladığım dizi. okuldan beklentimi allahuekber dağlarına çıkarmış ve okula başladığımda hayallerimin paramparça olmasına neden olmuştu. ama yine de hala aynı umutla açar açar izlerim bu diziyi. öyle bir bağımlılık.
Hekimliğe ve tıbba farklı bir bakış açısı kazanmamı sağlayan dizi. Hastalıkların derslerde geçenler ile aynı olması sayesinde tıp bilgilerimizin, eğitimimizin uluslararası düzeyde nitelikli olduğuna olan inancım artmıştır.

house un(bkz:everybody lies) teorisi ile hastadan daha sıkı bir şekilde öykü almanın gerekliliğini vurgulayan dizidir. İzlenmesi tavsiye edilir.
-This wasn't your fault

- THAT'S THE POINT! I did everything right. She died anyway! Why the Hell do you think that would make me feel anywayya da-Life is pain! I wake up every morning in pain! Work is pain! You know how many times I just wanted to give up? How many times I've thought about ending it?cümleleri sanırım kendisini anlamanıza yeter.