İngilizce tıp olarak bir de hacettepeli olarak hep ayricaliklisinizdir. Turkiyenin en iyi demiyorum en mükemmel demiyorum en profesyonel okuludur. iyi bir tıpçi olarak mezun olmayabilirsiniz bu okuldan , yüksek notlar alamayabilirsiniz ama profesyonel bir doktor olarak kendinizi çoğu alanda yeterli hissetmenize yol gösteren okuldur. Hacettepe doktor yetiştirir..
hacettepeli tavrı ile mezun eden bir okuldur. açık konuşalım hacettepeli arkadaşlar ciddi anlamda havalı oluyor bunu polemik için söylemiyorum,bir gazili olarak bunu onlarca hekim,asistan üzerinde gördüm. bizimkiler öyle normal,kendi halinde tiplerdir. özellikle teorik açıdan bir hacettepeli ile yarışmak zordur , ta ki olay pratiğe gelene kadar o zaman diğer üni.ler öne geçmektedir. genelde akademisyenlerin mezun olduğu yerdir. her daim dereceler girer dereceler ile mezun olunur. yani benim gibi rahat adamın yaşayacağı yer değildir.
Buradan mezun olan bir hocaniz varsa farkı hissedersiniz. Adamların ego önden gider bilgi egodan önde gider. Ama asla sırayı bozmazlar. Iyi ezerler
Preklinikte hocalarının birçoğunun doğru düzgün ingilizce konuşamadığı hatta ingilizce konuşmaktan çekindiği ve hastanede de haliyle ingilizce konuşularak pratik yapılmadığı bölümdür. Mezunlarının birçoğu ingilizce konuşamaz hatta hakkını vererek ingilizce bir metni okuyamaz. Burayı kazanan insanların yalnızca sikimsonik bir test sınavında doğru şıkları seçmekte başarılı olduğunu unutmayınız.