hamam böceği

tüm hayvanlardan korkmama rağmen görünce üzerine raid i sıktığım tek hayvan.
(bkz: hamam böceği öldürmek caiz midir?)
geçen hafta ters dönmüş bir halde can cekişirken görmediğim, üstüne çıplak ayakla basınca sinir krizi geçirip ayağımı bir saat çamaşır suyuyla yıkamama sebep olan hayvan. hayatımda ilk kez ayağımı kesip koparmak istedim. ıslak ıslak ayakları değdi bi de basınca tutar gibi oldu ayağımı. yemin ederim aklıma geldikçe ağlayasım geliyor. travma resmen. gözlerim doldu şimdi de. of of
binlerce yıldır evrimin bile çare bulamadığı iğrenç hayvan. ne doğal seçilime uğruyor ne bir gıdım değişim oluyor.

(ebkz: #45927) işte anne sözü dinlememenin sonu. niye çıplak ayakla geziyorsun ıyy okurken başıma gelmiş kadar etkilendim. ayağı kurtarmışsın yine geçmiş olsun kardeş.
öğrenci evinde bizim mutfağın bi dönem vazgeçilmez böceği. ev arkadaşım çay demlemek için ketılda suyu ısıtmış ben de bi bardak alıyım diye mutfağa gittim. tam tezgahın üstünde bir tanesi pusuya yatmış duruyor bu arada ev arkadaşım da yanımda. ben terligime uzandım tek hamlede bitiriyim diye sonra bir baktım ki sen al kaynar suyu dök hayvanın üstüne. haşlanarak kıvrana kıvrana öldü böcek. sonra tabi fena pişman oldu arkadaşım ne diye böyle bir şey yaptım diye de artık iş işten geçmişti. ben final haftası gece bilmem kaçta hala ders çalışmış olmamıza verdim ama böceğin bile böyle ölmesi üzüyor insanı be
buram buram ostrojen kokan baslik. her 2 yazardan 3'u ıyyy diye tepki vermis. hamamboceginin dis iskeletinde bulunan ana madde, kitin (chitin/chitosan) var, yara iyilesmesini hizlandirsin falan diye ugrasmis adamlar, biz burda anca iyyy.

hatta hamamboceklerini egitip hucreler arasinda sigara tasitan bi psikopat vardi orange is the new black dizisinde. basrol oyuncusu tabi daha yeni gelmis o hucreye, bastigi yere bakmayip egitimli hamambocegini ezmisti. hucredekiler de onu hamambocegi yakalamakla gorevlendirmisti. garip tabi, ama gercekligi olabilir mi bakmak lazim. dandirik planarya bile elektrik olan yola sapmamayi ogreniyor, hamamboceginin uzaya cikmasi lazim planaryayla karsilastirildiginda heheh.

sunlar da chitin makaleleri. okurken kusmayin yalniz.

1. bhuvanesh gupta; abha arorab; shalini saxena; mohammad sarwar alam (july 2008). "preparation of chitosan–polyethylene glycol coated cotton membranes for wound dressings: preparation and characterization". polymers for advanced technologies. 20: 58–65. doi:10.1002/pat.1280.

2. morganti, p.; tishchenko, g.; palombo, m.; kelnar, ı.; brozova, l.; spirkova, m.; pavlova, e.; kobera, l.; carezzi, f (2013), "chitin nanofibrils for biomimetic products: nanoparticles and nanocomposite chitosan films in health care", in kim, see-kwon, marine biomaterials. characterization, ısolation and application, crc-press, pp. 681–715

3. morganti p, fabrizi g, et al. (2012). "anti-aging activity of chitin nanofibrils complexes". the journal of nutrition, health & aging. 16 (3): 242–245. doi:10.1007/s12603-011-0358-0.
bunlar yeterince kendine inanırsa uçabiliyor da. bunu oldukça travmatik bir şekilde öğrenince kabuslarınıza girebiliyor o yüzden siz bilerek saldırın.
her göz göze geldiğimizde "aman allahım" diyerek yönümü değiştirdiğim hayvancık. evlat git bir yerlerde yaşa ama birbirimizi görmeyelim lütfen. hayır öldüremiyorum bir de. lanet olmayasıca.

içerik kuralları - iletişim