Göğüs hastalıkları stajında 3 Bayan arkadaşımız sabah viziti başlamadan hastayla konusmaktadir. Ellerindeki akciğer grafisini hastamız gördükten sonra "verin onu bakalım" der ve Başlar anlatmaya: "Bakın bu sol akciğer -gösterdiği yer gerçekten de sağ değil sol akciğerdir- burada görüntü kirlenmiş beyazlık var sağda yok iltihap filan olabilir"arkadaşlar şaşırırlar. Hasta pnomoniyi tarif ediyordur. "Amca ne güzel maşallah iyi biliyorsun" derler.Hasta kendinden emin bir şekilde "tabi" der ve güler. eliyle infiltrasyon bulunmayan ve amfizematöz görünümdeki sağ akciğeri gösterir:"ahanda bu da karaciğer".
X : halk tabiriyle kan sulandırıcıNöroloji stajında vizit atılırken hoca stroke hastasının tedavisini düzenlemektedir. Asistana "x ilacını 75x4 şeklinde verelim" der. Hasta hocaya seslenir:"Hocam 100'den verseniz daha iyi olmaz mı?"
asistan hastaya görme alanı muayenesi yapacaktır.

A(asistan) : amca bak sol elimle gözünü kapatacagim sen sağ elimi diğer gözünle görüp görmediğini söyleyeceksin. Tamam mı?

H(hasta): tamam yavrum.

A: evet. Görüyor musun amca?

H: evet yavrum görüyorum.

A: nasıl görüyorsun amca ben kendi elimi göremiyorum.

H: yavrum gözümün üstüne koydun ya.
Bir gün uygulama gruplarının karışmasından ve üst dönemlerle stajlarda rastlaşmaktan olacak ki uygulama grubunda bir hocayla karşılaştım. Bana "Bak şimdi arkadaşlarını topla, kağıtlarını getirsinler hemen. Öğleden sonra ben yokum size bikaç bi şey izleticem çabuk seni burada bekliyorum." Dedi.

Hoca öyle güzel konuştu ki araya girip "ah be hocam, ben sizin grubunuzdan değilim." De diyemedim.

"Timim hicim ehehe." Diyip şener şen koşusu yaparak uzaklaştım oradan. Umarım hala beklemiyordur.
Bir gün çocuk acil nöbetindeyiz. Saat sabah 6.30 ben uyukluyorum. Arkadaş hasta almış. Olay şöyle:

15 yaşında kadın hasta evli çocuk emziriyor. Kulağında ağrı olmuş. Malum çocuk emziriyor almış sütünü kulağına damlatmış. Diyor ki süt ağrıya iyi geliyor ben de aldım kulağıma damlattım. İltihap vardı patladı çok rahatladım. Kulağından kan geliyor olması da cabası. Arkadaşım uyandırıp bana durumu anlatınca tabi ben şok ben iptal..
Renal kolik için usg ye gönderilen hasta karışıklığa gelip testis usg yapılıp gönderilmişti tekrar polikliniğe. adam anlam verememiş ama napıyonuz abi yaa diyememiş de. radyoloji hocası da çok mahcup olmuştu.
Bizi pek yarmadi ama: acile karin agrisiyla maaile gelen 17 18 yaslarinda hastanin sakin sakin yatarken doktor yok mu diye bagirmaya baslamasi, bizim intorn ekibinin yerinden firlayip odasina gitmesi, neyin var diye sordugumuzda bogazim kurudu ya demesi.
VİZİTTE HOCALARIN 'İNTERNLER BU HASTANIN NG SİNİ ÇIKARSIN' DEDİĞİNİ DUYAN HASTA YAKINININ VİZİTTEN SONRA YANIMIZA GELİP HOCAM BİZİM HASTANIN BURNUNDAKİ İNTÖRNÜ KİM ÇIKARICAK DEMESİ.UZUNCA BİR SÜRE OĞLUM ALİ KAYIP HANGİ HASTANIN BURNUNDA TARZINDA ESPRİLER YAPMIŞTIK.