hatalı başlık ve giri örnekleri – Tıbbiyeli Sözlük
bu başlık yeri geldikçe moderatörler tarafından doldurulacak olup özellikle sözlüğe yeni başlayanlar için klavuz niteliğinde olacaktır.> başlık: güzel giri: ben. çok güzel bir kadınım :))))> çok uzun başlık açmayınız. örnek: hoca odasındaki hastanın saat sabah 9 da ''hocam ödemeyi nereye yapıyoruz? '' demesi.> başlık açacağınız zaman ilgili konuyla alakalı başlık olup olmadığını arayınız. belki de sizden önce biri başlığı açmıştır.> yanlış: üstteki giriye aynen katılıyorum, #1234567 numaralı giride söylendiği gibi, x yazarının dediği gibi.....

doğru: (ebkz: #entryno) yazılıp giriye devam edilir.> başlık: x giri: hehe
başlık: metallica

giri: `bu burda dursun`sözlük şenlensin vs diye herkes boş bakınız verebilir ve eğlenceli olabilir. fakat başlığı açan kişi ilk giride böyle yazarsa girisi silinir. ''bu burda dursun'' herhangi bir tanım içermemektedir.`tıbbiyeli sözlük kuralları` madde 5: girilerde açılan başlığa uygun tanım ve örneklendirme olmalıdır. girilerin tek başına anlamı olmalıdır.
bir giri soru şeklinde açılan başlığa direk yanıt verilemez.

örnek:

başlık: kongre yapmak kaç para

giri: tahminen x tl civarıayrıca bir başlık altındaki ilk giride hiçbir tanım yapmadan bakınız vermek hoş durmuyor.başlık: facebook

giri: (bkz:mark zuckerberg)
başlık açarken yazım kurallarına dikkat etmek zor olmasa gerek. yazım kurallarına uyulmalıdır diye bu zamana kadar belirtmedik fakat çoğunluğun tıbbiyeli olduğu bir platformda yazım hatası görmek düşündürücüdür.başlık: ege tib

bunun artık düzeltilmiş halini belirtmeye gerek yok sanırım.
daha önce defalarca belirtilmesine rağmen özellikle bazı yazarlar tarafından yapılan hatalardır. artık bunların bilmeden yapıldığına inanmıyorum. hadi yine yönetim olarak uyaralım. buyrun kuralları tekrar hatırlayalım:

1. tıbbiyeli sözlük birkaç tıbbiyeli tarafından kurulmuş henüz gelişmekte olan bir platformdur. ilerleyen günlerde ihtiyaçlar doğrultusunda yeni kurallar eklenebilir.

2. tıbbiyeli sözlük 18 yaş üstü tüm internet kullanıcılarının katılımına açık bulunmaktadır.

3. tıbbiyeli sözlükte her kişinin yalnızca tek bir üyeliği olması istenir. birden fazla üyeliği olan kullanıcıların sözlükle olan ilişkisi kesilir.

4. üçüncü şahıs ve kurumların her türlü hukuki haklarını zedeleyebilecek giriler, kişisel iletişimin izinsiz ifşası, nefret suçu, paylaşılması yasal olmayan link ve içerikler, telif haklarını ihlal edebilecek içerik ve diğer türkiye cumhuriyeti yasalarına aykırılık oluşturabilecek giriler, pornografik içerik taşıyan görsel ve videolar yasaktır. yasak olmasına rağmen bu gibi paylaşımlar yapan yazarlarla ilgili, üçüncü şahıs ve kurumlar mahkemeye şikayette bulunursa sözlük yönetimi sorumlu değildir.

5. girilerde açılan başlığa uygun tanım ve örneklendirme olmalıdır. girilerin tek başına anlamı olmalıdır.

6. başlık altındaki diğer girilere doğrudan cevap verilemez, diğer üyelerle giriler aracılığıyla sohbet edilemez. bunun için mesajlar kısmını kullanınız.

7. girilerde : ), ;), :p vs. gibi smiley ifadeleri kullanılmaz. duygularınızı ifade etmek için gizli bakınızı kullabilirsiniz.

8. başlıklarda manipülasyon yapmak, reklam amaçlı rahatsız edici giriler girmek, bir başlığa aşırı sayıda aynı giriyi girmek * yasaktır.

9. kurallara aykırılık içeren başlık ve giriler admin ve moderatörler tarafından silinir. *

10. mesajlar kısmında yazarları rahatsız edecek davranışlar sergilenemez. yazarları rahatsız ettiği tespit edilen kişilerin sözlükle olan ilişkisi ivedilikle kesilir.neymiş efendim ''6. başlık altındaki diğer girilere doğrudan cevap verilemez, diğer üyelerle giriler aracılığıyla sohbet edilemez. bunun için mesajlar kısmını kullanınız.'' bu kadar eğitim seviyesi yüksek nezih yazarların olduğu bir sözlükte heralde bu maddeler açık açık anlaşılmıştır. yanlış girilerin birkaç tanesini burada yazıyorum zaten başlık altındaki tüm giriler formata aykırı.başlık: tıbbiyeli sözlük dertleşme platformuhatalı giri:

youknowwho

bana düşmez belki ama derdine ortak olmak isterim. ailelerimizle hepimizin sıkıntıları oluyor. ya da olmuyor ve bu biz sıkıntıları olanların kendilerini kandırmak için kullandığı bir yalan. bence içini dinle, kalbinin sesini dinle. onlarla tekrar görüşmek istiyosan git ve görüş. ama tüm öfkenden, sinirinden arınarak kalbini dinle. hayır istemiyorsan da boşver gitsin. pişman olur muyum diye düşünmekle geçmez hayat. pişman olacak kadar ömrün olmayacak belki de. şu an ne yapmak istersen onu yap. ve bil ki ne zaman bir acın olursa seni teselli edecek bir sheishere var.hatalı giri:

dahaiyisinibulanakadarbu

belli bir yaşa geldikten sonra insanlarla gönül bağı kurmak çok zorlaşıyor. çünkü artık çok fazla şey öğreniyorsun. biriyle tanışır tanışmaz üç gün sonra atacağı kazığı tahmin edebiliyorsun ve nitekim atıyor da. gönül bağı kuramamak senin sorunun değil, bence henüz doğru kişiler çıkmamış karşına ne arkadaş ne sevgili olarak. kendi çizginden ödün vermeden onların seni bulmasını bekle. ve her zaman kendin gibi ol. yalnız ol ama kendin ol. çünkü bunun için yaratıldın.hatalı giri:

sheishere

ilgilendiğiniz için teşekkürler. basit bir konu değil ailemle aramda geçen. istemeden de olsa hem fiziksel olarak hem ruhsal olarak acı çekmeme neden oldular. 3 yıl geçti. fiziksel hasar da ruhsal hasar da olduğu gibi duruyor. onları sevmiyorum, gerçekten sevdiğime dair en ufak his yok içimde... ama güzel günlerimizi özlüyorum. belki bir gün tekrar hissetmeye başlarsam onları sevebilme ihtimalimi düşünüyorum, onlara bir şans daha vermezsem pişman olur muyum diye düşünüyorum. sonra da diyorum ki kendime '' hiçbir şey olmamış gibi affedersen bu defa kesin pişman olursun.''öyle bir ikilemdeyim işte. yine de tavsiyeniz için teşekkürler sheishere ... dediğiniz gibi kalbimi dinlemeye çalışacağım.

ve benzeri giriler... yazarlar açık açık birbirlerine hitap etmiş forum mantığı oluşturmaya çalışmış.artık böyle hatalara sözlük yönetimi göz yummayacak ilgili yazarların dikkatine.
gündüzcüler bilmez Dertleşme platformu zaten bombaydı direk forum hesabı hoşgeldiniz diyordu bir şey de olmazdı orası ayrı

Ama Başlık hatalı olmasa girimde hata yoktu formata uygundu tek başına çık anlamlıydı bir kere uyarIlınca insan anlıyor tabi Hakkını yememek lazım

Yetkili abi de haklı

Ne yapsın önlem alıyor sonra karmaşa olur
(ebkz: #44236) bu başlıklardan birini ben açmıştım(bkz:yazarların tip okuma nedenleri) başlığında forum havası oluşması nedeniyle tepkisel olarak bkz verdim, 3. Başlığı bulamadığım için açtım, artık nasıl bulamadıysam ben de bilmiyorum. Bir yanlışı düzeltmek uğraşımda başka Bir hata yaptığım için utandım şu an cidden :( çünkü bu konuya hassasiyet göstermeye çalışıyorum

(bkz:tıp fakültesi tercih ettiren sebepler) başlığını silmenizi rica ediyorum; böylece daha fazla utanmam:)