hep kazık atılan insan – Tıbbiyeli Sözlük
Bu insan benim. Bu gece çok doluyum sözlük ,soylesene neden sevgimizle doğru orantılı üzüntümüz. Hakkında nokta kadar kötü düşünceye sahip olmadığımız insanlar neden hep kazık atar? Nasıl bir kaderse neden hepsi gelip beni bulur. Ben yapamıyorum siz yapın arkadaşlar çıkartın hepsini hayatınızdan
(ebkz: #8997) de de anlatılan durum resmen içime oturdu aynısı benim başıma da geldi. Hatta benden çok şey götürdü. Onu da (ebkz: #5994) de açıkladım.
Gözlerini açması gereken insandır. Bir olur iki olur. Üçüncü kazığı da yediysen burada suçlu sensin. Uyanık ol. Herkesi sokma hayatına.
hep kazık atan insanlarla arkadaşlık yapar. arkadaş çevresini gözden geçirmesi ve bazılarıyla ilişkisini kesmesi gerekir.
İnsanlara güvenmekten vazgeçmemesi gereken insandır. Zira başkasının size yaptığı kötülüğün sorumlusu asla siz olmadığınız gibi bu sebepten ötürü tüm insanlığa küsülmesi dünyanın geri kalanına haksızlıktır.

Kaldı ki güvenilmeden yaşanmaz. denenmesi halindeyse en çok deneyene yazık günahtır. zaten insansa bunu başaramayacak, bir gün tekrar birine güvenmekten kendini alamayacaktır.
her kazık yediğinde insanlara olan güveni,sevgisi azalacak ve artık kiminle muhatap oluyorsa hep içini kemiren şüpheyle yaşamaya başlayacak.bu durum o insanın zamanla paranoyaklaşmasına ve psikiyatriste gitmesine bile neden olacak.bu şekilde nereye kadar devam edeceğini ise hep kendine soracak ama yanıt bulamayacak.sonrasındaysa kabuğuna çekilecek,hiç kimseye tamamen kendini açamayacaktır.
saftır biraz zannımca.Arkadaş,bir olur iki olur. ders çıkarırsın, sahadaki oyuncuların yerini değiştirirsin,kimisini oyun dışı bırakırsın.bir strateji belirlersin yani. bütün bunlar sen kendini geliştir diye yaşanıyor. aynı şeyleri yaşayıp yaşayıp kendini değiştirmeyen insan da kusura bakmasın artık "bünye istiyor demekki" demekten kendimi alamıyorum.
sadece yediğim maddi kazıkların biraz fakına vardım.

malatyadan erzincana malatyadan diyarbakıra defalarca mağdur görünümdeki kişiler için otobüs bileti almak ve o biletlerin yazıhanede tekrardan paraya dönüştürüldüğünü öğrenmek.

ben seni bir yerlerden tanıyorum diyen birine para kaptırmak.

belki yakınlarda öğreneceğim daha nerelerde kazık yemişim.