kendini ve hayatı çok ciddiye almaktan kaynaklıdır. lisede yaptığım en büyük hatadır belki, hem kendinizi hem arkadaşlarınızı yorarsınız. evet arkadaşınız sizi görmeden yanınızdan geçip gitti çünkü keyifli bir gün geçirmiyor bu kadar basit. her şey bizimle ilgili olmak zorunda değil, bazı şeyleri görmezden gelmekte fayda vardır.
Çoğu arkadaşımdan gördüğüm muamele.bu yüzden yanlış anlaşılıp bir anda konu tartışmaya giriyor.hemen büyütmeden ciddiye almamasını söylüyorum.orada konu kapanıyor.halbuki ağzımı yaya yaya,gülerek söylüyordum..
akıllara şu [https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQaObE462dLfueiiK9H2_u_Wc5wVOegzJpyQQ-x81yNgZpeBhZytCOZe7jREQ ~ karikatürü] getiren sendrom.
Ciddiyetten hoşlanıyorum, saygı getiriyor. Fazlası kavga getiriyor, azı lakaytlık getiriyor yanında sevgiyi götürüyor.
Bir zamanlar ben de böyleydim ama sonra baktım ki daha genceciğim, durduk yere kendimi çürütüyorum. Bu yüzden hep karşıdakine hak veririm. İşi vardır, hastadır, canı sıkkındır vs vs. Üstelik siz onları böyle durumlarda zorlamadığınız için onlar da aynı durumda sizi fazla ciddiye alıp zorlamıyorlar. Dozu önemli ama. Yine bazı insanlara el verip kol kaptırmak muhtemel. Ne diyim, sanki dünyanın çivisi çıktı diye deneyimlemek şart oldu...
Hiçbir şeyi ciddiye almamanın rahatlığını anlayınca bırakılacak sendrom. Şöyle ki bunu bir ventrikulun aksiyon potansiyeline benzetecek olursak calsiyum bağımlı na kanalları açıldığında olduğu gibi ciddi bir gerginlik yaşanır böyle bir sendromda. Tedavisi amaan diyip plato fazına geçmek. Ardından o zaman dans diyerek bir rahatlık. Vee düz çizgi. Tebrikler kurtuldunuz.