herbokolog

her türlü konuda bilgisi olan kişi demektir.
her boka karışan, her şey hakkında bilgisi olduğunu zanneden şahıslardır. ülke içerisinde bol miktarda bulunurlar.

edit: bunu gördüm tam tanım için uygundur

herbokoloji anabilim dalı'nda çalışan insandır
tabi öyle bir anabilim dalı varsa...
her ne kadar kötü anlamda kullanılsa da benim aklıma dahiliye anabilim dalını getiren sözcük
bir ekşi sözlük yazarı olarak benim de içinde bulunduğum güruhtur kendisi.
doktorlarsitesi.net'in sosyal medya hesaplarında olumsuz eleştirili yorum yapanlara çok sık kullandığı argo ifade. geniş kitleye ulaşan ve hekimlerin yönetici olduğu bu hesabın kullanmasını gereksiz ve ayıp buluyorum.
hiç sevemediğim argo sözcük, sıfat. nedendir bilmiyorum ama bu sözcüğü ne ben kullanmaktan hoşlanıyorum ne de başkalarının kullanmasından. özellikle tıpla alakalı paylaşım yapan sayfalar bunu bazı insanlara çok kullanıyorlar. bu en kötüsü.

toplum içerisinde en fazla saygı duyulan bir mesleğe sahibiz ve kültürlü insanlar olmamız gerekiyor. kim ne kadar hak ediyor olursa olsun böyle ucuz aşağılamaları bir doktor adayı olarak bizlere yakıştıramıyorum.

cahil bir toplumda yaşadığımızı kabul etmeliyiz. bu nedenle, insanları böyle aşağılamalarla kendimizden uzaklaştırmak yerine, onları bize yaklaştırmak gerektiğini düşünenlerdenim. bu, hem manevi sevgi açısından hem de bilgi ve kültür açısından. çağdaş bir toplum olmak, böyle insanlara hizmet etmek istiyorsak bunu biraz da biz sağlamalıyız. aydın, bilgili, ileri görüşlü ve mustafa kemal'in izinden giden insanlar olarak bu şekilde yaşamamız gerektiğine inanıyorum.

ben şimdiye kadar böyle davranmaktan hiç pişman olmadım. umuyorum sayımız artar.

içerik kuralları - iletişim