içi boş türk müziği – Tıbbiyeli Sözlük
Pop müzik ve liseli ergen müziklerle dolup taşan Türk müziğinin içinde bulunduğu hal ve durumdur aga.
türkü ve sanat müziği nedir bilmeyen, hiçbir duygu içermeyen sözleri bağırarak söyleyen bir nesil geliyor hatta geldi bile.
içi dolu türk rock müziğini öldürüp, gömmüş müziktir. her geçen sene çıkan kaliteli rock albümü azalmakta. 2016 yılını düşününce iyice moralim bozuluyor. bu içi boş, anlamsız saçmasalak şarkılar hayatımızı o kadar işgal ediyor ki, artık bir albüm alan insanı görmeyi bırakın çoğu insanın adını bildiği şarkı bile yok. güzel olan şeyleri dinlerimden, bana ne sunulursa ona dinlerime kaydı. 2000'li yılların başı çok daha güzeldi.
Insanların ne zevk aldığını anlayamadığım türden müzikler sözleri desen anlamlı değil enstrüman zenginliği yok hoş bir bestesi yok ilginç yani
geleneksel türk müziğinden bihaber, geleneksel Türk müziğine hep bir önyargıyla yaklaşıp derya deniz bir musiki geçmişi olan toplumun kendi müziğini duyduğunda "çağ dışı, yaşlı işi, köylü işi, ıykk o ne be" şeklinde tepkiler vererek müziğine sahip çıkamamış bir nesilin bayıla bayıla dinlediği içi boş müziktir. (Türk müziğinin içi boş değildir, ancak şu an popüler olan türkçe müziklerin arasında içi boş olanlar hiç de az değildir. )
pop müziktir. tüketilmesi için üretilen bir endüstri ürünüdür. müzik ise sanattır. aralarındaki fark zanaat ile sanat arasındaki fark kadar derindir.