idam – Tıbbiyeli Sözlük
Hukuk sistemi güvensiz ülkelerde çok tehlikelidir. Daha birkaç yıl önce ergenekoncu diye müebbete çarptırılan insanlar (ki mümkün olsa idam ederlerdi) aaa kandırmışlar bizi pardon denilerek salındı. Demem o ki yarın öbür gün adalet sisteminin eline kimin düşeceği belli değil bu ülkede.
Sadece vatan haini damgası yemiş kişilere acıma bas idamı gelsin idam amca ota boka idam verilirse ki inşallah böle bişey olmaz çünkü çok canlar yanar umarım bu vatan hainlerine idam gelir
dün halk kahramanı olanların bugün vatan haini ilan edildiği bir ülkede olmaması gereken bir uygulamadır.
Her ne kadar darbecilerin, tecavuzculerin idam edilmesini desteklesemde suan ki adalet sistemi var oldugu surece bir suru masum insan sirf siyasi gorusu yuzunden vatan haini ayagina idam edilir
Adalet sistemimizde geçerli bi uygulamayken asla doğru insanlara uygulanmamış olup geri gelmesi gibi bir durumda da aksi yaşanmayacaktır.Tecavüzcüye nereden iyi hal indirimi vereceğini şaşıran, hortumcuyu daha 3 gün yatmadan bin türlü dalavereyle salıverdiren hakimlerle dolu Bu memlekete geri gelmemelidir.
Damat bizim kız bizim diyenlerin olduğu bir yerde gerçekleşmemesini dilediğim ceza türü. Velhasıl olacaksa da bu kadar teröristi niçin otobüsün tepesine çıkardın diye de sorarım.!
bizim ülkemize gereken caydırıcı cezalar yoksa soysuzları bitiremeyiz aksine yardım etmiş oluruz bu yüzden sonuna kadar idam gelmeli ama düşünce özgürlüğünden dolayı ya da vb. suçlarla içeri girenler için değil vatana ihanet,tecavüz,terör gibi suçlar için.
Öncelikle gerçekten doğru insanlara idam kararı verilemeyeceğini düşündüğümden karşıyım. Ayrıca dini olarak baktığımda da birinin canını alma kararının başka insanlara kalmayacağı ve kalmaması gerektiğine inandığımdan da idama karşıyım.

Şimdi diyeceksiniz ki tecavüzcüsünden seri katiline kadar dünyada bir sürü iğrenç insan var, bunları ne yapacağız?

Bu dünya için Ölümün hep kolaya kaçış olduğuna inandım. İnsanlar birilerini katlettikten sonra kendilerini de öldürdüğünde hep şunu sorgularım 'şimdi ne olacak yani katledilen insanların aileleri katil öldü diye mutlu mu olacak?' İdam ile de bence aynı hesap. İnsanı sonsuz bir mutluluğa ve rahatlamaya getiren yol bu değil.