ihsan bağcivan – Tıbbiyeli Sözlük
cumhuriyet üniversitesi tıp fakültesinde görev yapan, orta doğu ve balkanların en iyi farmacısıdır.
derslerinde sürekli kendini anlatan, egosu tavan yapmış, çok soru tutturduğu söylenen yalnız 3 yıl önceki kampta kesin çıkacak diye verdiği sorulardan biri bile tutmamış farmakoloji hocası. En son `tusem`deydi `tusdata`nın sürekli peşinde olduğunu söylerdi.
Bu sene dersine 13:00 da girdik gec kaldiniz diye 60-70 kisiyi derse almadi arkadas ders ise baslangici 13:00
İyi mi kötü mü olduğunu anlayamadığım hoca. Keşke daha az önyargılı olduğum bir dersi anlatsaydı da karar verebilseydim.
Bazı insanlarda ego kötü durmuyor. egonun içinin boş olmadığı görülünce insana itici gelmiyor tam tersi yakışıyor ihsan hocada bu ekolden diğeri için(bkz:mehmet birhan yılmaz)
tus un mantığını çözmüş dersi de kampı da tam olması gibi anlatan hocadır kendisi. sayesinde eylül 2016 tusta da farmayı çok rahat yaptım.
derslerinden pek de faydalanamadığım farmakoloji hocası. 10 dakika ders anlatırsa 20 dakika kendinden bahsederdi. nereye gitse `tusdata`'nın markajındaymış da çok bilgiliymiş de. ösym tarafından tus soruları havuzu yenilendikten sonra gittiğim iki kampta da verdiği hiçbir soruyu tutturamadı sonrasını bilmiyorum.
cütf farmakoloji ad profu.
hürüdüün, desürüdüün, lepürüüdün nidaları o tok sesiyle hala kulağımda çınlıyor hey gidi. fakültede temelde iken çok dersine girdim. gayet başarılıdır, farmayı sevmeme etkendir.
Eşşeğe altın semer vursalar eşşek yine eşşektir...ritalin için diyen hoca, komiğime gitmişti bayağı.