imam hatip lisesinde okuyan kız

bug'da kalmış kızdır. amacı yoktur. bilmeden iş yapıyordur. hayat felsefesi yoktur.

imam olmak için girdiği okuldan mezun olup imam olduğunda inandığı dinin kendisini insan yerine koyup da imamlık makamı vermediğini bile bilmez.

kafa örümcek ağları ile doludur. masallar hikayeler 7.yy dan kalma obsesyonlar.

ama çıkıp da soramaz.
"aga benim burda ne işim var"

sonra altta dar blue jean üstte başörtü. ortadoğunun modern yüzü.
bazıları kardeşim gibi bu yıl her türlü pislik olan mahalle imam hatibindense proje imamhatibine gitmek zorunda bırakılan kızlardır. evet yanlış duymadınız, zorunda bırakıldı dedim. çünkü bu yaz bir neslin daha hayallerini bok ettiler. sistem şöyleydi: bölgendeki en az 3 okulu yazmadan tercih yapamıyorsun. ki bölgemizde 3 imam hatip 2 meslek ve 1 anadolu bulunması mikemmelll(!) proje okullarındaysa imam hatip sayısı anadolu sayısından fazla. çocuk ücra bir yerde yatılı fen lisesine gitmek istemeyince el mahkum imam hatip e kaldı. ha bir de bu imam hatipler kendi içlerinde ayrılıyor hepsi.. fen imam hatip, spor imam hatip.... bu ülkeye çocuk falan getirmeyin ben size söyleyeyim. memleketin çivisi kayıp. bu konuda söylenecek çok şey var. en iyisi bir şey söylememek.
1000 tanesinden 999'u ne kendi ne de ülkenin geleceği için en hafif deyimiyle bir halta yaramayacak kızdır. sistemin ve muktedirlerin kölesi olup üstelik onlara yeni köleler yetiştirecektir.

içerik kuralları - iletişim