`gırgır dergisinin yayıncısı tarafından kapatılması` olayını biliyorsunuz.bugün gördüğüm birkaç paylaşım halkımızın çoğunda bir at gözlüğü olduğunu düşündürdü bana. şöyle bir paylaşımla anlayalım;"Bugün Hz.Musa'ya küfür eden GIRGIR denen dergiyi, Çıkaran, Ücretsiz dağıtan SÖZCÜ gazetesidir. GIRGIR Sözcü gazetesine ait. Ama sanki hiç alakaları yokmuş gibi, haber yapıyorlar.

Sözcü denen aşağılık gazete paçavrası yıllardır Müslümanlara sövüyor, Savunmaları hazır, İFADE ve BASIN özgürlüğü...

Bugün Yahdui Lobisi tepki gösterince, Sözcü anında GIRGIR dergisini kapattı. Reklam kesmelerinden, Yahudi Lobisinin gücünden korktular, aynı zamanda Sözcü'nün sahibi Fetocu Burak Akbay, yani Güneyde sevdikleri ülkeye hizmet eden haşhaşilerden. Yani israil'e...

Yıllarca Cami duvarına, Sonunda şaşırıp Sinagogun duvarına işediler."şimdii hadi bunu objektif bir bakış açısıyla yorumlayalım:1.paragraf çoğunlukla doğru din, halkımızın çok hassas oluğu bir mesele ama karikatüre mizahi açıdan yaklaşan biri için aslında komik olabilecek bir karikatür. `gırgır dergisi` evet `sözcü gazetesi`nin de ait olduğu estetik yayıncılık'a ait bir dergi2.paragraf müslümanlara eğer sövülseydi şöyle bir başlık söz konusu değil miydi? "küstah gazete, müminlere küfrediyor" diye. hadi bunu da geçelim, devlet halkın hassas olduğu manevi duygulara zarardan dolayı ceza vermez miydi? ha bir de yüce önder `mustafa kemal atatürk`e küfretmek basın özgürlüğü, ama dini kullananları eleştirmek doğru değil, hadi oradan3.paragraf: yahudi lobisi, fetöcu burak akbay, yav bunlara vallaha bir tarafımla gülüyorum; zira, `burak akbay` fetöcü olsaydı ya da sözcü gazetesinde tek bir fetöcü olsaydı bu gazete kapatılmaz mıydı? kapatılırdı tabi. kapatılmadığına göre sıkıntı yok; kaldı ki fetöye en başından karşı olan gazete de kendileridir. bir de madem burak akbay yahudilere ya da israile çalışıyor yav adam niye kendi peygamberine bile bile küfredeceği bir yayını soksun ki? (onu da sanmıyorum ya)ya işte yazarlar,

mantık kurmadan, ya bi toparlayalım dur bakalım bi ne oluyor düşüncesi olmadan hemen linç girişimine giriyoruz ya. bizim en büyük sıkıntılarımızda biri bu. ha bu arada o karikatürün çizerinin fotoğrafını da yayınlıyorlar, küstah diye. yav adamı yolda gören at gözlüklü adamı linç etmeyecek mi? eder. bu adamın can güvenliği de yok şimdi, hadi bakalım, ne o bir karikatür çizdi..
İnsanların at gözlüklü oldukları kesindir ancak bu doğuştan gelmez.dinler ideolojiler okullar aile vs vs bunları insanlara yükler.
İnsanların çoğu değil hepsi at gözlüklü.

Eğer siz at gözlüklü değilseniz hemen diğer insanlara at gözlüklü yakıştırması yapmalısınız.

`hepiniz at gözlüklüsünüz`
İnsanların olayları sadece kendi deneyimlerine göre değerlendirmelerinden, empati eksikliğinden ya da farklı bakış açılarına, özgünlüğe fırsat verilmemesinden kaynaklanan durum. Herkes takar bu at gözlüğünü. Kimi körü körüne bağlanır, kimi farkındadır. Ama çıkarmak da kolay değildir. Bilinen kötü bir yol, bilinmeyen ama belki de iyi olan yola tercih edilir her zaman. İşte o zaman da hiç yol alamazsın hayatta. Hayatın tadını almaya en büyük engel budur belki de.