iron maiden

metal müziği tanıyıp sevmeme vesile olmuş grup. yaptıkları tür heavy metal olsa da pek de baş ağrıtmazlar. grup 80lerde kurulmuş olup bunca yıldır bir ton üyesi değişmesine rağmen kemik kadro sayılabilecek bir kadroyla yollarına devam etmektedirler. müzikal anlamda değerlendirmek pek haddim olmasa da, kulağa hoş geldiklerini söyleyebilirim.
18 dakikalık masterpiece için empire of the clouds
ingilizler müzikten anlıyor onlarınki bir başka sözünün kanıtı grup ayrıca şu da var (bkz: david bowie)
steve harris'in dünyaya kazandırdığı güzellik. soloları seni oradan oraya sürükler. şarkılarında hikaye anlatırlar bazen. konserlerinde yerlerinde duramazlar. bakın bu adamlar 60 yaşlarında!
book of souls albümleri ile zirve yaşayan, ölmeden önce canlı olarak dinlemek istediğim gruptur.

grubun turlar için kullandığı ed force one isimli devasa bir uçağı var ve pilotu da aynı zamanda grubun solisti bruce dickenson.

burda da hollande ve merkelin uçağı ile karşılaştırmalı fotosu var bi ara haber olmuştu hatırlayanlarınız vardır.


ed force one
iron maiden- no more lies
bu şarkının introsunda acayip tanıdık bişeyler var, ben çıkaramadım. eski türk filmlerine uyacak güzellikte ve benzerlikte. heavy metal yapmalarına rağmen iron maiden'in introlarda ve sololardaki soft denebilecek temiz müziğini seviyorum. paylaştığım şarkıyı da mutlaka tavsiye ederim.
sevenleri icin 'flight 666' isimli belgeseli vardir.
ağır metal grubu olan ıron maiden'in vokalisti bruce dickinson, muazzam güçlü sesi ile metal müziği çok iyi bir şekilde ruhumuza işleyen yegane sanatçıdır. ilginç bir şekilde bu adam hem pilot hem yazar hem senarist hem yayımcı hem de eskrimcidir.işte kendisi

hallowed be thy name şarkısı ile bize sıcak ve geniş odaları; soğuk ve hücre haline getirip yüreğimize metal dokunuşlar yapmıştır.

güneşli ve neşeli bir günde kulaklığı takıp yolda yürürken fear of the dark şarkısı ile yolları bize karanlık hale getirip,kalabalık içinde bir başımıza hissetirerek içimize karanlığın korkusunu vermiştir.
lise yıllarımızın en güzel şeyi
ingiliz heavy metal grubu.

günlük dozunuzu buraya bırakıyorum...


içerik kuralları - iletişim