işe yarayan sözlü taktikleri – Tıbbiyeli Sözlük
Bi konuyu anlatırken o konunun içinde en iyi bildiğin konudan bahsederek soruyu o konuya çekmek ve akabinde çatır çatır cevaplamak
sorulan sorunun net cevabını veremiyorsan, sorunun sorulduğu nottaki tüm bilgileri ortaya dökmek oldukça işe yarar.
bildiğin soru gelince tüm bildiklerini kusarcasına on saniyede ortaya koymak yerine yavaş yavaş, vakit geçirerek cevap vermek.

sen o konuda uzman kişinin karşısında 10 saniyede tüm bildiklerini tüketirsen eğer çok iyi bir silahşöre karşı saniyeler içinde tüm kurşununu harcamış ve hiçbirini tutturamamış gibi oluyorsun. iki madde sayacaksın sonra unutmuş gibi yapacaksın. "başka" demeye başladığında cevaplarının arasına "eee", "şey", "hmm" ve benzerlerini koyacaksın.

unutmayın! yeni soru, soruyu bildiğinizde gelir. bilemediğinizde hocayla bakışırsınız.böyle bir durumda 20 dakika bakışmışlığım vardır.
Eğer soru hakkında bilginiz yok ama aklınıza sallıyacak bir şeyler geliyorsa salladığınızı hocaya hissettirmeyin. O kadar emin söyleyin ki doğru olmasa bile hocaya "böyle bi bilgi mi vardı?" hissini yaşatın. Sallıyormuş gibi söylerken doğru bile bilince önemsemeyen hocalarımız var.

Yani kendinizden emin konuşun mıy mıy olmayın sözlülerde
bu hocanın benign mi malign mi olmasına göre değişir. şimdi;benignse ohhhh rahatsın biliyosan cevapla bilmiyosan işte hatırladıklarını attır araya zaten tamam bittii . ama eğer malignse dostum ne desem bilemiyorum bir kere en önemlisi hocanın seni demoralize edebilecek şeyleri söyleyeceğinin kabul et sana kötü davranabilir bütte görüşürüz diyebilir takılma. ikincisi bu sefer hocaya bilmediğin şeyleri biliyomuş gibi göstermek eee olmuyo.peki napıyoruz kısa yoldan hatırlamıyorum diyoruz bak burası gene önemli bilmiyorum değil hatırlamıyorum! hadi başarılar...
Idiopatik

Genetik

Sigara

Bunlari dogru yerde kullanmayi bil. Baktin basin sıkışıyo doooggru idiopatige kaydir sozluyu
Hocaya o konu ile ilgili bildiklerini sakince be kendinden emin bir şekilde anlat.soruyla ilgili olmaya bile soruyla ilgili bildiklerini yavaşça ortaya dök.hoca benim bunu sormadım diyince de o zaman hocam ben soruyu anlamadım de hoca sana yavaş yavaş soruyu izah ederken gene o bildiklerini anlat.hoca belli bir noktadan sonra pes edip sorunun cevabını kendi söyleyip sana da herşeyi bildiğine ancak kendisinin soruyu izah edemediğine kanaat getirip tam puan verip gönderecektir seni. En azından benim hocalarım bunu yapacak kadar benign.