istanbul tıp fakültesi

eşek bağlasan geçer diyorlar (ben demiyorum zira tıp fakültesi sonuçta ne kadar kolay olabilir)
eşek bağlansa geçer denen okulda anatomi pratik sınavları tamamen kadavralardan sorulmaktadır oysa ki...
he mk tip fakulteleri çok kolay hele de türkiyenin en iyi tip fakülteleri, ulan bi kendinize gelin la
bugünden itibaren kısmetse 2022'ye kadar üyesi olduğum fakülte.
başlığı açıp ilk entry'sini ben yazmıştım fakat bir ara bana geldiler ve 110 tane falan entry'mi sildim. buraya yazdığım şöyle bir şeydi:

"bugün dahiliye sözlüsünü verdiğim, çapa semtinde bulunan canım okulum. dahiliye bitince okulu bitti say diyorlar! bitmesin."şimdi sana kısa bir mektup bu. o entrynin üstünden 8 ay geçti, 8 ay daha tükettim senden, 1 senemiz kalsa da vedalaşmaya, daha ayrılmadan özlüyorum seni, ayrılınca ne yaparım? insanlarına da, o eski binalarına da bağlandım. monoblok penceresinden yağmuru izlemek, gece nöbetinde cerrahi kantininden aldığım sıcak çayı yudumlamak, komite yaklaştıkça kaya kırtasiye yollarını arşınlamak, upuzun dahiliye vizitleri ve ameliyatlara yetişmek için hızla yapılan cerrahi vizitleri, bir sürü kıymetli hoca, dermatoloji binasının önündeki bahçedeki banklarda oturup seni seyrederken dostumla dertleşmek... hepsini çok özleyeceğim... bir kaza bela olmazsa, işler planladığım gibi giderse tusta yine seninle olacağım.

191.dönem'itf, lupus
tam bir hafta sonra intern doktor olarak son seneme adım atacağım canım fakültem.
türkiyede tıp fakültesi denildiğinde genellikle akla ilk gelen, ülkenin en köklü tıp fakültesi. öncelikle tüm hocaları, öğrencileri ve hatta diğer tüm çalışanları tarafından köklü geçmişine ve kimliğine sahip çıkılması gereken bir süreçte olan fakültedir.
bu yıl başlayacağım okul yukarıdaki abi ve ablaların yorumları beni çok duygulandırdı. inşaallah bende onlar gibi anılar yaşayabilirim.

içerik kuralları - iletişim