james blunt

1974 doğumlu , ingiliz şarkıcı ve besteci.
ben kendilerini `goodbye my lover` isimli şarkıyla tanıyıp sevdim. tarzı güzeldir dinlendirir. saatlerce dinleyince tuhaf bir baş ağrısı oluşturmaz.
`you're beautiful` şarkısı da güzeldir. yalnız metroda gördüğü kendisine gülümseyen bir kiz hakkında olması , ne biliyim şarkı ingilizce olunca güzelde aynı hikayeyi anlatan türkçe sözlerle olsa güzel olmaz gibi geliyor. bir de bu şarkı bana istemsizce `cem özkan` - `çok güzelsin` şarkısını anımsatıyor.
çok güzel adamdır
şarkılarını seslendirirken enstrümanların nota akışını takip etmemekten hoşlanır
sesi adeta pamuk şeker yumuşaklığındadır müzikleri de bi o kadar softtur.
twitterda kendisine kötü yorum yapanlara iyi ayar veren özgüveni yüksek müzisyen. kendisinin bütün albümleri itinayla alınmıştır ve rafımdadır. birkaç senedir turnesine türkiyeyi de eklemiş olup istanbul ve izmirde konserler vermiştir.bir sonrakini iple çekiyoruz efenim.
p.s i love you filminin harika soundtrack albümü sayesinde, henüz ülkemizde popüler değilken dinlediğim müzisyen. same mistake soundtrack albümünde yer alan şarkıydı. ilk zamanlar sadece şarkıyı dinliyordum, kime ait olduğunu bilmiyordum. ve bu dönemde şarkıyı söyleyenin bir kadın olduğunu düşünmüştüm. sonradan james blunt olduğunu öğrenince ilk şaşkınlığımı, resmini görünce ise ikinci şaşkınlığımı yaşadım.
goodbye my lover diyerek bir neslin kalbini fethetmiş insan.
ingiltere'nin serdar ortaç'ıdır
kendisini yine de severim

içerik kuralları - iletişim