Bir kabusu en korkunç yapan şey gerçeğe yakın olmasıdır. Bildiğiniz mekanlarda , tanıdığınız insanların yanında , gündelik aktiviteler yaparken en beklemediğiniz anda size alnında gözleri olan birinin saldırmalıdır mesela.

Genelde de rüyalarımızda çok güçsüz oluruz. Kaçarsak yakalanırız çünkü yavaşızdır , vurmalarımız işe yaramaz çünkü karşımızdaki bizden cok daha kuvvetlidir.

Hani korku filmi izlerken ölümün üstüne üstüne giden bir tip olur ya bazen de öyle oluruz işte. Rüyada o tehlikeyi hissederiz , gerginizdir oraya gitmeyi istemeyiz ama rüyamızdaki kendimizi kontrol edemeyiz.

Neyseki en kötü kısımda hep uyanıyorum
bu aralar sıklaşmıştır.

bi uykumuz vardı keyifle icra edilen onu da bunlar rezil etti.

nalet girsin!
benim için konusu çoğunlukla asansör olan korkulu rüya görme eylemi. sebebini bilmiyorum ama çok merak ediyorum,beynimde nelerin hangi bölgelerde nereye etkili olduğunu görebilseydim ilk buna bakardım. hep halatı kopuyor ve düşerken asansörün dört kenarı da üzerime geliyor, sıkışıyorum. hayatta korktuğum birçok şey varken neden sadece asansör oluyor ki kabusum? şöyle bi hayvan falan kovalasın beni olmaz mı? halatın kopması hakikaten çok korkunç çünkü, tüm düşme anını yaşıyorum. sıkışırken gerçekten sıkıştığımı hissediyorum. düşününce bile gerildim, umarım bu yıl bir daha bu tekrarlayan kabusu hiç görmem..
Garip ve sinir bozucu şekilde önemli sınavlara hep evde girip asla yetiştirememle sonuçlanan REM aktivitesi.
gerçeğe bu denli yakın olması sonucunda sıçrayarak değil ağlayarak uyanmam uyandığım zaman 3 5 saniye rüya olduğuna kendimi inandırmam iyi değilim bu aralar hiç iyi değilim
Kötü bir rüya türü.Bugün rüyamda babamın öldüğünü gördüm. Kalp krizi geçirmişti, hastaneye yetiştiremiyordum. Çok korkarak uyandım. Rüyaların tersi çıkar, savına gönülden bağlıyım an itibariyle.
Ağlayarak uyanmanıza yol açabilecek eylem. Bilinç altınızın dehlizlerinden çıkıp gelen canavarlar ve siz başroldesinizdir.(bkz:kabus)
Birbirini kovalayan huzursuz günlerin üzerimizdeki soyut etkileri olduğunu düşünüyorum.

Ard arda gelen artçı sarsıntılarda bile uykumu bölmeyen ben bu karantina günlerinde neredeyse her gece deprem olduğunu görmekteyim.