kadınların erkeklerden beklentileri

kadın erkekten el üstünde tutulmayı bekler
beni korusun diye bekler
eşit ve adil davranmasını ister
baskı kurmasın ister
cınsel hayat beklentisi zaten karşılıklı olarak beklenir
ilgi ister
korumanı güven vermeni ister
henüz yanıtlanamamış ve kadın ruhuyla ilgili otuz yıl süren araştırmalarıma karşın benim de yanıtlamayı başaramadığım çok önemli bir soru var: kadın ne ister?
(bkz: sigmund freud)
-zaman ayırmanı bekler,övülmek ister,pohpohlanmak ister
-sabahlara kadar mesajlaşmak,konusmak ister
-hem kıskanmanı hem de çok boğmamanı ister
-bir seçim yapman gerekiyorsa dünya bir yana o bir yana olmak ister
-hayatinizdaki en güzel kadın olmak ister
-kavganin sebebi ne olursa olsun kopek gibi yalvarmanızı ister
-sadece onla vakit geçirin,ona tapın ister.
eğer bunları basarabilirseniz uzun bir ilişkiniz olur.etrafimdaki çiftlere bakıyorum birbirlerinin hayatinda kimseyi bırakmamışlar,resmen toplumdan izole bir şekilde yaşıyorlar.belki de doğru yapıyorlar.ve evet bok gibi ilişkiler yaşadım ,bu bana genelleme yapma hakkı vermez genelleme yapmayı sevmem de ama durum bu maalesef.
cevabı aslında zor olmayan sorudur. kadınlar düşündüğünüz gibi yaratıklar değil beyler. siz onlardan ne bekliyorsanız onlar da aynısını bekler sizden. yani ona değer vermenizi, saygı göstermenizi ve vakit ayırmanızı.
güven , bence başta olması gereken bu. kadin erkegine guvenmek ister . gun icinde kafamizda bin tilki dolanirken kadin aksam erkegine sarilmak ister. tum bu dusuncelerden ve tonlarca sorumluluktan kurtulmak ister :") erkeginin onun icin kavga etmesini ister mesela ama iş ciddiye binince cekip koparmasini bilir erkegini ortamdan . sadece ispat ister. biz kadinlar yaş tahtaya basmaktan korkariz. kadin erkeginin onu koruyan kollayan gerektiginde onun kararlarini bile verebilecek bırı olmasını ister. sevgi ister . kendini onun yaninda dunyanin en guzeli hissetmek ister. sevdigine de aynini hissettirebilir bu arada. kadının aradıgı kucucuk ve bır o kadar marıfetlı sey erkegın uçkurunda degıldır, bıraz daha yukarıdadır. kafesın ıcındedır cok degerlı oldugu ıcın. ve kadın o kafesı anahtarsız dahı acabılır. yeter kı parlaklıgı gorebılsın. ugrastıgına degsın. kısacası kadınlar guven ıster. onlara guven verın.
sevgiler...
o söylemeden canının sıkkın olduğunu, bir şey istediğini ya da kırıldığını anlamanızı ister, kısacası beynini okumanızı. fikirlerimizi ve duygularımızı anlaşılmayı beklemek yerine anlatırsak daha az trip atar daha az yoruluruz diye düşünüyorum. kadınlar hep ilgi ve takdir görmek ister, övülmek extazi etkisi yapar diyebilirim. erkeği problem çözen ve destek olan, yani bir nevi baba gibi görmek isterler. kıskanılmak hoşlarına gider. mitralyöz gibi konuşuyorlar bazen, doğrudur. ama sustuğu zaman bilin ki konuştuğu zamanları mumla ararsınız, çünkü ciddi tehlike habercisidir. mens öncesi felaket gergin olurlar alttan alınmayı beklerler.
bir kadın bir erkekten bir şey beklememeli,zira kadınlar erkeklerin yapabildiği her şeyi fazlasıyla yapabilirler.
sen kimsin de beni koruyacaksın?
sen kimsin de benim nerede olduğuma dair hesap soracaksın?
sen kimsin de bana kol kanat gereceksin?
sen kimsin de beni kıskanacaksın?
sen kimsin de benim layığım hakkında karar verebileceksin?
sen kimsin de beni mutlu edeceksin, el üstünde tutacaksın, pohpohlayacaksın, pışpışlayacaksın?
bunların hepsini kendi başına başarabilmeye muktedirdir kadınlar. sen kimsin de aksini iddia edebilirsin?
kadın kadındır, yürüyen vajenlermiş gibi davranmayın...
bir kadın bir erkekten bi bok beklemez,bekler diyen ılıktır net
  • /
  • 4

içerik kuralları - iletişim