kill bill – Tıbbiyeli Sözlük
görsel
Üstad yönetmenlerden quentin tarantino'nun 4. Filmidir. İki film olarak çekilip bir yıl ara ile(2003-2004) vizyona girmiştir. Kendisinin japon sinemasına hayranlığının bir göstergesi olarak bir kısmını anime şeklinde çekmiştir.ayrıca hikayeyi bölümlere ayırarak anlatması ve aşırı kanlı sahnelerinin olması bunun bir göstergesidir.

Başrolde 'the bride' yani gelin rolüyle uma thurman'ı görmekteyiz. Filmin konusu ise gelinimizin nikah provası gününde salondakilerle birlikte katletilmesidir. Daha da detay vermek istemiyorum. Bir ara izlemenizi tavsiye ederim.
Nevi şahsına münhasır ben kardeşiniz her yıl bir kaç kez mutlaka seriyi izlemişimdir. Hollywood'un tarantino'dan nefret edip şu filme oscar vermemesi ise can yakıcı `tabi gelinin çılgın seksenler partisinde yaptıklarından sonra zor` müzikleri ise tam bir kalitedir.
2004 yılında babamla izlemiştim ilk kez. vcd üzerinden. Birinci bölümün sonunda bir kadının kafatasını kesip beyninin açıldığı sahne çok etkilemişti beni..

Film oldukça kanlı geçiyor.. efekt kullanılmamış, sulama hortumu ve ketçap kullanılmış resmen.her yerden basınçlı sulandırılmış ketçap fışkırıyor.

İzlemeyeli on iki , on üç yıl olmuştur bu filmi..
Tarantino’nun karikatürleştirilmiş kanlı sahnelerini severek izlerim. Silahın ne zaman patlayacağı, adamı ne hale sokacağı bilinmez. Bir bakmışsın 3 metre öteye fırlayıp duvara yapışmış. Bir bakmışsın gövdeler fıskiye olmuş püskürüyor. Kill Bill’de bunun alasını görüyoruz.

Vurdulu kırdılı uzakdoğu filmlerine bolca atıf yapan eğlenceli bir film olarak unutulmazlar arasındadır.