kim milyoner olmak ister – Tıbbiyeli Sözlük
Selçuk yöntemin en son öğretmen bi kadının babasının nasıl cezaevine girdiğini sormasıyla her geçen gün kenan ışığı mumla arattığı programdır
Yaklaşık bir yıl önce başvurduğum ama 1 kere bile aranmadigim buna rağmen hala bi umutla izlediğim yarışma programı
1 yıl önce başvuru yaptığım yüksek miktarla ayrılacağım için beni çağırmadiklari yarışma programı (yani ben öyle düşünüyorum)
yarışmacının yarışırken yanında 2-3 kişiyi izleyici olarak getirebildiği yarışma. her soruyu doğru yanıtladığında kamera yarışmacının tanıdığına yönelir ve onu gülümseyerek alkışlarken görürüz. bence izleyici getirilmesinin temel sebebi bu olabilir, yarışmaya duygusal faktör katmak. he yarışmadan elenirken de "buraya kadarmış" gülümsemesi yaparlar durum böyle.
geçen yıl bir umutla başvuru formunu doldurup beraberinde de bendenizi mülakata çağırmalarıyla heyecanımı tavan yaptırıp ama sonraki günlerde formaliteden bir mülakatla da yarışmacı yapmamalarından ötürü gözümde çok değeri olmayan,artık izlemediğim bir yarışmadır. etkileyici denilecek nitelikte bir tipiniz,dikkat çekici bir karakteriniz,ilgi çekici bir mesleğiniz-bölümünüz yoksa yarışmacı olma şansınız da olmuyor sanırım!ayrıca kenan ışık'tan sonra nedense yarışma bir türlü eski havasını yakalayamadı.ha beni yarışmacı yapsalar ne olurdu;bilgi birikimim ve akıllı joker kullanımı ile yarışmayı mutlaka iyi bir seviyede tamamlardım.