kitap önerisi – Tıbbiyeli Sözlük
Tolstoy-diriliş

Hayata bakış açınızı değiştiren bir kitap. Bu kitabı okuduktan sonra insanlara karşı önyargınızın kırıldığını hissediyorsunuz.
özel olarak bir ilginiz var mı ? yoksa genel olarak bir saramago ve marquez hayranı olarak size kolera günlerinde aşk ve ölüm bir varmış bir yokmuş diyebilirim. Ya da milan kundera bilmemek,gülünesi aşklar olabilir. amin maalouf semerkant olabilir.

türkçe ise bir gün tek başına olabilir. tabi ince mehmet kürk mantolu madonna demiyorum onları biliyorsunuzdur.
Tarihe ilgisi olanlar,agalar buraya bi bakın.

Halil İnalcık ve İlber Ortaylı kitaplarını okuyun.bak kitap ismi vermedim doğrudan yazar ismi veriyorum lakin Halil İnalcık kitaplarına dikkat edin alışmadık bünyeleri çarpabilir.

İmparatorluğun en uzun yüzyılı oku bunu aga.

Ntv yayınlarının dünya tarihi kitapları falan var oku,acıma.

Tek bir kaynağa,görüşe bağlı kalma.karşılaştırmalı tarih oku.

Tek bir türe bağlı kalma,fantastik-polisiye falan da oku.kafam dağılsın.

Sherlock Holmes oku ama biraz yaşın geçmiş,sıkılmış ya da yeaa filmi var aga diyebilirsin.oku ama yine de.

Felsefe okur musun tıbbiyeli? Okumuyorsan hızlı bir felsefe turu yap,ilk filozofları oku.devlet oku,şölen'i oku,sokrates'in savunmasını oku.aslında aga genel bir öğren terimleri,olguları falan sonra varlık ve hiçlik oku.

paulo coelho Oku.ışığın savaşçısının el kitabı,simyacı,Elif,Veronika ölmek istiyor,kazanan yalnızdır..yavaş yavaş çok kitap okuyayım diye değil okuduğum kitaptan ne kadar verim alabilirim diye oku.not al,altını çiz,ders çıkar.

Fantastik edebiyat okumak istersen ki oku aga kafan dağılsın haya gücün bir şahlansın.

Yüzüklern efendisi iyidir,harry potter iyidir ama biraz geç olmuş olabilir-çocuk muyum ben yeaa diyebilirsin,ama oku-,tahlisiz serüvenler için gerçekten büyüksün ama okumak istersen utanma yalnız değilsin Swhtaht oyunları okuyabilirsin,otostopçunun galaksi rehberi oku,zindanlar ve ejderhalar serisi güzel.

Edebiyat mı tercihin ? Önce kahve,yağmur ve kürk mantolu madonna üçlemesiyle foto çekilip-paylaşıp bismillah demen lazımSwh

Ruslara güven Tolstoy,dostoyevski klasik saten bunlar.yüzbaşının kızı,kumarbaz -he bunları mümkünse Hasan Ali Yücel serisinden oku- dünya klasikleri listesini aç,yardır bakma arkana oku.

Türk yazarları unutma ama.yusuf atılgan iyidir.aylak adam,Anayurt oteli.

Şiir konusunda bi şey demiyorum aga sizin kendi zevkiniz.ben divan edebiyatı ve ikinci yeniciyim esas olarak.sevda sözleri yapıştır Cemal süreyadan.nazım oku.fuzuli oku.

Şu an aklıma gelen bu.çok zorlama zevkine var.iyi okumalar sizlere.he yakın tarihi ve siyaseti de takip et,kitapları oku,fikrin olsun ki dönemi daha iyi değerlendir.o konuda bir kitap önerim yok ne yazıkki,araştırıp bulunuz.
Engin geçtan- İnsan olmak

Muriel barbery- kirpinin zarafeti

haruki murakami- Sahilde kafka

bu üç kitaptan da hastası olduğum seriler dışında aşırı keyif almış bir o kadar da değişik bilgiler edinmiştim. kültürel anlamda da çok şey kattığını söylebilirim bünyeme.
irvin d. yalom-Nietzsche ağladığındayazar olarak nietzsche, schopenhaur, sartre gibi varoluşçu yazarları öneririm. irvin yalom ise bu yazarları okumaya başlamadan önce iyi bir tercihtir. Zaten irvin yalom okuduktan sonra varoluşçuluğa ve buna paralel olarak nietzsche, schopenhauer, sartre gibi yazarlara ilgi duymaya başlarsınız.

bu yazarlar kişinin Hayata bakış açısını değiştirip, ağır izler bıraktırır. Hakikati acı bir şekilde haykırırlar. bu yazarları anlamaya başladıktan sonra varoluşunuzun farkındalığına varır, bu farkındalıkla beraber insanları ve hayatı derinlemesine çözümlemeye başlar, varoluş ağırlığınız altında ezilirsiniz.
Uzun uzun yazmaya gerek yok

Avusturalya'da aborijinleri anlatan bir doktorun yaşanmış hikayesi (yersen) : bir çift yürek
Gabriel Garcia Marquez - Yüzyıllık Yalnızlık ve Kolera Zamanı aşk ı önerebilirim. Bizim memleketten de ihsan oktay anar emrah serbes de iyi yazardır bakmanızı tavsiye ederim ;)
Zülfü livaneli- serenad. Yeni bitirdiğim için yazma gereği duydum. İnsana farklı bir ufuk katan aynı zamanda kendini okutan keyifli bir kitap. Kitaplar bittikçe yazarım