Genel cerrahi staj sözlüsüdür. Stres tavandır. Bu stresli stajın güzel geçmesine vesile olan sevgili ç. Arkadaşımız sınavdadır.Ç: arkadaş

H: hocaH: eveet ç. Tiroid kanserlerini anlat bakalım.

Ç: hocam ilk olarak papiller karsinom. Sonra foliküler karsinom... em.. ih..medüller karsinom... ımmmm...

H: başka?

Ç: hocam en sık görünenler papiller...foliküler meduller.............immm......

H: başka evladım

Ç: hocam baştan saymak gerekirse papiller foliküler medul.

H: yeter oğlum. bi başladın Papiller foliküler papiller foliküler yeter. Tamam
Hoca: anal atreziyi nasıl anlarsınız? (İnspeksiyon denmesini bekliyor)

Öğrenci: rektal tuşe yaparız hocam.

Hoca: delik yok düldül nereye yapıcan tuşeyi?
sözlüde

Hoca: meme muayenesi nasıl yapılır?

öğrenci hemoroid memesi olarak anlamıştır:-Diz dirsek pozisyonunda hocam.herkes kahkahalarla yıkılır.
2.sınıfta iken anatomi laboratuvarında pratik yapıyoruz.

Bayram isminde Adanalı bir arkadaşımız vardı.

Derste gevezelik yaparken hoca gördü, hemen sorusunu sordu.Hoca elindeki kalemle, maket üzerinden karaciğeri göstererek

"söyle bakalım bayram, bu nedir?"Bayram ne dese beğenirsiniz

"ciyer"Allahım yaa, tüm sınıf koptu.

Abi sen tıp öğrencisisin, bu ne anasını satayım.

insan Latincesini söyler, İngilizcesini söyler; ya hepar der ya liver der.Sanki kebapçıda dürüm söylüyor adam, ciyer nedir oğlum yaa :)
Endokrin hocamız yamulmuyorsam subakut tiroidit konusunu filan anlatıyor. Ders de öyle böyle değil bayağı sıkıcı. En önde sr Arkadaşımız Ders dinliyorken sürekli saatine bakıp duruyor. Arkadan görüyoruz tam hocanın karşısında adam.biz görüyorsak hoca kesin görecek.

Hoca farketti sonunda.

H: ne var doktor bey çok sıkıldınız galiba. Sürekli saatinize bakıp duruyorsunuz. Nedir bu kadar önemli olan? Söyleyin.

Sr: yok hocam ondan değil.

H: nedir peki?

Sr: hocam saatimi yeni aldım da çok beğeniyorum. O yüzden bakıyorum sürekli.İyi çocuktur sr. Okuyorsa çok selam.
dönem3teyiz erkek makete idrar sondası takmayı öğreniyoruz. ürolojiden uzman hocamız gelmiş kadir hoca kulakları çınlasın :) son 9 kişi kalmışız mesleki beceri grubundan 2 kız var dedi hocamız kızları bekletmeyelim hemen yapsınlar sonra biz bize yaparız.biz de eyvallah dedik ne dicez adama neyse kızlar çıktı bizden bir arkadaş da yaptı sıra bana geldi hocayla gülüştük falan anlamsız bir şekilde nedenini bilmeyerek.

hoca: neye gülüyorsun oğlum gel sonda takacaksın nesi komik bizim işimiz bunla hep falan dedi ama söylerken kendisi gülüyor bir ibnelik yapacağı belli.herkes gülmeye başladı.neyse geçtim maketin başına steril falan olmayı bırak şimdi de tak falan diyor hoca sanki gerçekten avuçluyorsun maketi falan. içimden diyorum ben de noluyor lan neyse tam takıcam

hoca: oğlum yeni gelin gibi tutma şunu düzgün tut

ben: kaç oldu yüklenmiş hoca bir de o enerjiyi almışım makara istiyor hoca onun da gazıyla "hocam valla ben böyle tutuyorum sizin gibi eski kaşarlardan değiliz yeni kaşarlanıyoruz" dedim ama üzerimden kaynar su döküldü sıçtım dedim bir yandan da gülüyorum.herkes yarıldı hoca kahkaha atıyor falan içimden dedim oh patlamadık:)

hoca: çocuklar bence bugünlük yeter ben bu kadar gülmenin üzerine size daha fazla avuçlatamam bu grup isimlerini yazsın hepiniz mbl den tam not alacaksınız dedi.neyse bitti o sene dönem 4 oldu üroloji stajındayız ben daha ilk günden sunuma geç kaldım kapıyı çaldım girdim kadir hocayla karşı karşıyayız birbirimizi bir gördük gülmeye başladık sınıf şok noluyor lan bunlara falan. önler hep dolu bizim inek bebeler doldurmuş neyse ordan birini kaldırıp arkaya yolladı dedi gel sen buraya otur bana lazımsın en öne oturttu sonra ders boyu bir asist ondan bir benden efsane ders yaptık falan hey gidi günler heyy. (bkz:üroloji)
Vizit yapılmaktadır. O hastadan Sorumlu stajyer arkadaşım hastayı sunar. Alışkanlıkları bölümünden"günde 5 6 dal sigara " der. Kimse gülmez. Ben yanımdakine normal mi lan böyle demesi derim. Sonra herkes kahkaha atar.
kalp ve damar cerrahisi kliniğinde nöbet tutulmaktadır. Aynı zamanda tıpta uzmanlık sınavına da çalışılması gerekmektedir. Bir gözünüz koroner by-pass geçirmiş hastanın monitöründeyken diğer gözünüzle de tus'a çalışıyorsunuzdur. hasta sizin bu halinizi görünce yüzünüze bakar ve şöyle der:

- Evladım sen rahat rahat dersini çalış, düz çizgi olursa ben sana haber veririm.
Anonim bir hikaye anlatayım.Üroloji dersi, hoca penis büyüklüğünden bahsediyor.

"Genetik olarak siyah ırkta penis daha uzun ve kalındır. Özellikle Nijerya'da"Ön sıralarda oturan tesettürlü bir bayan öğrenci bundan rahatsız olup ayağa kalkar ve sınıftan çıkmaya yeltenir.Bunu gören hocanın yorumu efsanedir.

"kızım nereye, bu saatte Nijerya'ya uçak bulamazsın"
Konya'daki meram tıp fakültesinde yaşanmış bir hikaye, doğruluğunu bilmiyoruz, belki de efsanedir.Kadın Doğum Uzmanı hocanın dili peltektir, s harfini telaffuz edemiyor, z şeklinde söylüyor.

(zteteskop, zezeryan vs...)Hastayı muayene ediyor, vajinal tuşe atıp gerekli işlemleri yapıyor. İşi bittikten sonra sevk kağıdını doldurması gerekiyor.Hoca: hanfendi zevk aldın mı?

Hasta: ehehe, işte biraz