komite sonrası duygusu – Tıbbiyeli Sözlük
tıp çok güzel gelsenize dedirtir.

insana her şeyin bittiği hissini verdirir.

ne yazık ki yeni bir komitenin başlaması en fazla 2 gün sonradır. bu duygu da burada biter.
Beyninin buruşturulmuş bir kağıt tomarından helyumlu balona dönüşmesi hissidir

Yıldızlar daha parlak deniz daha berrak görünür insanın gözüne
Eğer istenilen şekilde geçmişse, sudan serin olma şeklindedir. kendini gun ışığı görebilmeye hak kazanmış tutsak gibi hissedersin. Bir gece önce bu gece bi bitsin Çamış gibi uyuyacağım derken, bitince plandan plana kendini atmaktan bu eylemi Çoğunlukla gerçekleştiremezsin.

Yaşadığını, genç olduğunu hissedebildiğin nadir anlardan olduğu için tarifi zor bir duygu. yaşayan bilir
Bu kadar güzel bi duygu yok,arkadaşlarla güzel bi mekana yemeğe gidilir akşam felekten bi gece çalınır ta ki diğer kurula kadar
komite sonrası çok hayaller kurulur komite çıkışı yine her zamanki evdeki hesap çarşıya uymaz misali hüsrandır zaten 2 güne tekrar çalışmaya başlanır
Çok değişik bir his,lys çıkışından pek aşağı kalır yanı yok. insan bi kendine gelemiyor ama, şu an kardiyo komitesinden çıkalı aşağı yukarı 1 saat oldu mesela. hala kendime gelemedim şimdi biz nerdeyiz? hala yaşıyor muyuz? şu an ders çalışmam gerekmiyor mu şimdi? uyuyabiliyo muyuz? gerçekten bitti mi?

böyle ameliyat sonrası narkozun etkisinden hala kurtulamamis gibi,değişik işte. komite nasıl geçti kaç alırım falan pek düşünmüyorum sadece bitti. allahım bitti bitti bitti. işte mutluluk bu sanırım.
Hiç şüphesiz "eve gitme" duygusudur. Çünkü "ev" güvenli bölgedir, kendini mutlak rahatlık noktasında hissettiğin yerdir. Zaten o yüzden "evim gibi" tabirini kullanırız. Bu yüzden işte o bütün sıkıntıların, baskıların, daralmışlıkların son noktası olan komite sınavı bittiğinde artık eve dönme vakti gelmiş olur.
Durum 3-2 iken kornerde karşı kaleye koşan kaleci gibiyimdir. Umut doluyumdur, heyecanlıyımdır, çevreden soyutlanmışımdır. (*)