görsel
günümüzde ameliyathanelerde neşterden çok daha sık kullanılan araçtır. Elektro Koter ameliyatlarda dokuyu yakarak kesme ve birleştirme işlemi yapan bir cihazdır. Monopolar ve bipolar olmak üzere iki çeşittir. Monopolar uç sadece tek yönlü kesim işlemi gerçekleştirir. Bipolar ise bıçağın 2 yüzüyle keserken aynı zamanda kesilen dokunun içindeki kılcal damarları yakarak birleştirir ve kanama olmaz.

çok keskin bir kokusu vardır, ameliyathanede adeta bir mangal havası estirir.
cut, coag gibi modları vardır. bir de spreyi vardır ki alışkın olmayana kabus gibidir. eğer karaciğerde çalışıyorsanız saniyeler içinde buram buram yanık ciğer kokar. dumandan kesilecek dokunun görülemediği vakidir.
eldivenimdeki deliği farketmemem nedeniyle elimi hayvan gibi yakmama neden olan cihaz. belki yarım saniye kadar yakmadım ama o anı 1 dakika olarak hatırlıyorum. elimde yarattığı iz günlerce geçmedi. nokta şeklinde yanığı bir yanardağ kadar hissettim. siz siz olun koteri kullanırken arada eldiveninizi kontrol edin.ayrıca nedendir bilinmez hep mavi çubuk üstünde sarı buton şeklinde bir tasarımı var. tek tip olmasının nedenini anlamış değilim. yok mu şöyle siyah beyazlısı veya hanım doktorlarımız için pembelisi falan.
Kalp pili olan hastalarda neden pil ayarlarının değiştirilmesi gerektiğinin cevabı olan ameliyat cihazıdır.
en sevdiğim ameliyathane malzemesi. kullanmaya çok özendim ama sen intörnsün ekartör tut dediler
En sevdiğim ameliyat itemi basıyolar pedalına veriyolar elektriği o damar senin bu deri benim girişiyolar ameliyatlarda mangal geyiğine ve kendine has kokuya sebep olur