görsel
`jean reno` ve `natalie portman`'nın oynadığı 1994 yapımı başyapıt filmdir. hala izlemeyen varsa çok şey kaçırmış demektir.(bkz:shape of my heart)
Teoman'ın papatya şarkısında geçen " hani çok sevdiğin o filmi gördükten sonra , kısacık kestirip saçlarını içtin ilk sigaranı" sözlerinde mathilda'dan bahsedilmektedir."This is from Mathilda"

İzleyip izleyip duygulanmak isteyenler için:

[https://youtu.be/KNS9aDRqyII ~ this is from mathilda]
Seat adlı araba markasının bir modeli.hatchback 5 kapılıları güzeldir şahsımca.
Natalie Portman a bu filmde saygı duyarım. Keşke başka rollere girmeseydin en başta star wars ikinci üçleme olmak üzere.
leon benim için özel bir film. şöyle ki bir şubat soğuğunda, sobalı evimizde, küçük kardeşime sarılıp, sıcacık yatakta izlediğim ve dokunaklı sahneleriyle gözlerime yaşlar biriktiren nacizane şaheser. özellikle küçük kardeşinin öldürüldüğünü söylediği sahne bana çok dokunur.

---spoiler---

Because they killed my brother. what the hell did he do? he was just four years old and never used to cry... just used to sit next to me and cuddle.

---spoiler---Derin bir ağlama nöbeti.

Cümlelerde eksiklik varsa birisi yeşillendirebilir zira 5 yıldan fazla oldu izleyeli.
"please open the door" beni benden alan sahnedir. bir de o soundtrack yok mu efsaneler arasındadır. bu arada herkes bir yana Natalie Portman bir yana, 14 yaşında bu oyunculuk hayran bırakıyor.