meral akşener – Tıbbiyeli Sözlük
şu an karizması ile recep tayyip erdoğan'a rakip olabilecek tek siyasetçi. son zamanlarda alınan-bozulan mahkeme kararları ile milliyetçi hareket partisi genel başkanlığı yarışı vermektedir.

milliyetçi camianın yanında ulusalcı ve muhafazakar kesimin de akşener'in genel başkanlık mücadelesini yakinen takip ettiğini görüyorum. hatta sırf ak parti tek başına iktidar olamasın diye hdp'ye oy verecek kadar çılgınlaşabilen chp'nin bazı seçmenlerinden de rahatlıkla oy alabileceğini, meral akşener'in başında olduğu mhp'nin ilk seçimde ak parti'ye kayan milliyetçi-muhafazakar oyların geri dönmesi ve ak parti küskünlerinin de desteği ile ilk aşamada 'luk bir oy oranına ulaşabileceğini düşünüyorum.
son olaylardan sonra sittin sene mhp ye başkan olamayacak insan.cemaatle bağlantısı var mıdı yok mudur bilmem ama çiziği yedi bir kere artık.
akitlere ve cihangir nargilecilerine uç bucuk attıran gerçek vatanseverdir.

meclisin 3.partisinin başkanının içeri alındığı ortamda 4.partinin başkanı değil hatta eski milletvekili olarak aslanlar gibi dışardadır. kendisinin de dediği gibi feto iddasını kanıtlayamayan şerefsiz olsun mu? olsun.
önümüzdeki günlerde siyasette adını sıkça duyacağımız kişi. partisinin logosu akşam üzeri eski sat komandosu ali türkşen tarafından açıklanmış.
İmaj çalışmalarıyla parlatılan, ağzıyla kuş tutsa samimiyetine inanmayacağım, taban tabana zıt olduğum bir ideolojinin yeni figürü.

Yapılan anket çalışmalarında akşener’in gümbür gümbür geldiği söyleniyor ya da öyle olduğuna, gerçekten mevcut yönetim ekibinin karşısında güçlü bir rakip olduğuna inandırılmak isteniyoruz. Kişisel yorumum; biri güçlü biri güçlendirilmiş iki siyasetçiyi yarıştırarak, halk yeniden kutuplaştırılarak mevcut düzeni (lideri) koruma içgüdüsü tetiklenecek.

Ayrıca “devletçi”liği türkçülüğün yanında eşantiyon olan milliyetçi partilerin yıllardır hükümete en kritik anlarda bir şekilde destek çıktığını unutmak da mümkün değil. Güvenmiyorum da...