metallica – Tıbbiyeli Sözlük
14 lü yaşlarımda dinlemeye başladığım ve hala da çok severek dinlediğim gruptur her ne kadar metal yapsalar da bazı şarkıları benim uzaklara dalmama yol açar
Amerikalı heavy metal grubudur efendim.ilk gitara heveslenen insanlar genelde Nothing else matters çalmaya çalışır genelde.

Ben de Severim ama unforgiven de güzeldir.

[http://youtu.be/EzgGTTtR0kc ~ bu da burada dursun ] one efsane şarkı.
şarkılarından One'ın hikayesini öğrendiğimden beri dinlerken içimden bir şeylerin koptuğunu hissettiğim grup.

Bilmeyenler için, savaş meydanında aynı yere iki kez bomba düşmez diyerek bombanın açtığı çukura sığınan bir gencin üzerine bomba düşer. Bomba kollarını ve bacaklarını parçlar, aynı zamanda kulak zarını patlatır ve gözlerini de kör eder. Asker ise bir şekilde sadece gövde halinde yaşar. konuşamıyor, duyamıyor, göremiyordur. Yalnızca titreşimlerden odaya birilerinin girip çıktığını anlar. Ve içeri birileri her girdiğinde kafasını yastığa vurarak mors alfebesinde 'beni öldürün' mesajı verir.
en sevdiğim gruptur kendileri. dinlemeye on yıl önce falan başladım. hala seviyorum.

bir çok şarkıda işlenen konu falan. bir blackened diyince doğayı korumamız gerektiği ki sene 1988, fight fire with fire diyince nükleer savaş, ride to lightning diyince masumların idamı gibi gibi... ispanyol iç savaşı mı dersin, ikinci dünya savaşında kolunu bacağını kaybetmiş adam mı dersin, dünyayı gezmek isteyen bir motosikletçi, aaa bak en güzel şarkılarından birini unutmuşum master of puppets uyusturucuya karşı, içimizdeki derin korkulara yazılan var.. var oğlu var. dinleyin, anlayın..

mama said i ilk dinlediğimde ağlamıştım o soğuk mezar taşlarına geldiğinde şarkı.
Hardwired... to Self-Destruct albümü 18 kasım itibariyle tamamıyla çıktı ve bence en başarılı albümlerinden birisi şiddetle tavsiye ederim. youtube kanallarında da şarkıların hazırlanma aşaması, nasıl bir şarkı üzerinde düşünülür gibi eğleceli videoları var buyrun [https://www.youtube.com/user/MetallicaTV ~ tık]
nothing else matters ile beni kendine aşık eden grup. sözleri ve melodisi ile her anlamda çok beğeniyorum. metal hariç her tür müziği dinlerdim, yaklaşık bir ay öncesine kadar. sonra sevgilimle bir gün gitar hero'ya gitme kararı aldık ve gidiş o gidiş, bir anda müziklerinin içinde buldum kendimi. tabi şu an severek dinlediğim dört parçası var, müzikler çok bam güm olunca pek hazzetmiyorum ama kendini sevdiren sevdiriyor işte böyle.

entrylerden anladığım kadarıyla bazı şarkılarının hikayesi falan varmış, daha da ilgi çekici hale geldi şimdi..