molecular biology of the cell

tıpa yeni başlayan heyecanlı kitlenin hocanın tavsiyesi üzerine kütüphanede sıfırladığı kitap. haaa iki ay sonra bak o heyecan ''olum öğrenci notu neyimize yetmiyor be ? '' moduna çoktan yerini bırakmıştır.*
tüba yayınlarından çıkan eylül-ekim aylarında hayatının ilk textbook alma sevincini yaşayacak olan tıbbiyeliler tarafından stokları tüketilen kitap. zira kütüphanede de bulmak mümkün değil. ingilizce ve türkçe versiyonları mevcut. fiyatı enflasyona göre değişmekle birlikte 80 tl civarıdır. 2 ay sonra raflardaki tozlu yerini alacağından yerine daha uzun süre kullanılabilecek kitaplar satın almak tercih edilebilir.
ulan bi haves aldık resimlerine bakmak dışında hiç bişey yapmadım
okul açılsın yeni birlere satmaya çalışacağım
tıp okumaya başlayanların bi hevesle ilk aldığı kitaptır ama okuyan kişi sayısı az oluyo maalesef genelde zaman olmadığından.ama okunursa faydası illa ki görülür diye düşünüyorum
türkçe versiyonu rezalet çeviridedir.
bu başlığa rastgele gelerek adını görünce heyecanlandığım, entry'leri görünce "ilerleyen zamanlarda almak daha mantıklı galiba" diye düşündüğüm kitap.
almayiniz aldirmayiniz efenim. bi heves alan cok arkadasim olmustur ellerinde hic gormedim. zaten bana kalirsa donem 1de kaynak aramaya almaya gerek yok, tamamen kisisel fikrim.
molekuler biyologlar icin `the cell`dir, kutsal kitaptir, yillar gecse de eskimeyendir, `holy bible`dir.

4th edition ncbi kutuphanesinde free-to-access bulunmakta, bosuna paranizi vermeyin 4. versiyon icin. buradan icindekilere bakin, "search this book" butonunun yanindaki kutucuktan arama yapmak istediginiz sorguyu girip aratin.

ayrica tuba 4. versiyonu turkceye cevirmis ama ceviren ekipteki hocalardan biri benim hocalarimdan. adam kendisi bile almayin dedi. replikasyon yerine tipkiyapim gibi kelimeler kullanan, garip bi cevirisi olan kitap bu turkce versiyonu.

agir bulana campbell biology oneriyorum. ben okumadim ama iyi kitaptir. turkcesi de garabet degil, eli yuzu duzgun bildigim kadariyla.

ps. su an 6th edition hardcover versiyonu 140 pound, papercover olani 75 pound. gonul ister ki bir hardcover kitabim olsun, ama papercover oldu o da olumlu. hani dogumgunum yaklasirken sozlukce toplasip bana bir `the cell` hediye edebilirsiniz `swh`. 7 kisi toplasip kitaba girin.

içerik kuralları - iletişim