mor ve ötesi – Tıbbiyeli Sözlük
yıllardır severek dinlediğim günümüzdeki müzik sektöründe epeyce fark oluşturan grup.

hele ki son şarkıları ile daha da severek dinlemekteyim.

[https://www.youtube.com/watch?v=nkOsSLwQ_AM ~ anlatamıyorum]
20. yıl kutlamaları şerefine kayıtlar-1 isimli 4cd'lik albüm yayınlamışlardır. özellikle dünya yalan söylüyor öncesi albümlerini seven kitleleri sevindiren bir gelişmedir bu.

çoğu kişi mor ve ötesi grubunu dünya yalan söylüyor albümüyle tanımıştır ancak mor ve ötesi 1996 yılından beri albüm yapmaktadır. özellikle gül kendine hit şarkıların bol olduğu benim de en sevdiğim albümlerdendir.

bu 4 cd'lik albümde ilk üç albüm olan; şehir, bırak zaman aksın ve gül kendine albümleri remastered edilmiş. remastered'ı şöyle açıklayabiliriz; yıllar önce yapılan albümün günümüz müzik teknolojisiyle iyileştirilerek yayınlanması. müzisyenler yeniden çalmaz ve söylemez. eski kayıtlara düzenlemeye yapılır. ses kalitesi iyileştirilir.

remastered edilen bu albümler dışında ise dünya yalan söylüyor eski haliyle dahil olmuş. geçtiğimiz aylarda yayınlanan anlatamıyorum single'ı da cd formatında bu albüme girmiş.önümüzdeki aylarda kayıtlar-1'in devamı da gelecek. heyecanla bekliyorum.ayrıca mor ve ötesi'de albümlerini plak formatına uyarlayan gruplar listesine girdi. hem de en iyi albümlerini plak formatına dönüştürerek. en son albümü ilk plağı olan çoğu grubun aksine mor ve ötesi hit albümünü plak olarak yayınlayarak çok mantıklı davranmış oldu.
piyasaya çıkmadan önce alternatif ismin arsız köfteler olduğu grubumuz.mor ve ötesinin de hiç bir anlamı yokmuş, kulağa güzel geldiği için o olmuş.en beğendiğim grup olunca daha orjinal bir şeyler beklemiştim.o değil de ya arsız köfteler olaydı?(:swh)
Çocukluğumdan beri başta solisti Harun Tekin'e ciddi ayar olduğum grup.Tabi güzel şarkıları çok var ama ekranda grubu görmeye gram tahammülüm yok.

İstemsiz olarak bir derdim var şarkısı kafama yerleşti ayrıca.

Cambaz ise grubun gerçekten beğendiğim bir şarkısı
2009 koç festte bir derdim vardan önce şarkıyı bile gölgede bırakan bir intro çalmışlar.
video