ne alırsan bi milyon – Tıbbiyeli Sözlük
Kurnaz esnafların dev pankartlara yazdığı müşteri çekmek için kullandığı kelime grubu.

İşin garibi da her şey bi liradan pahalıdır (bkz:bimilyoncu)
Türkiyede içeri girince her şey 1 tlden pahalı olan dükkan ismi.lakin İngiltere'de başıma gelen bir olayı nakletmek istiyorum.her şey 1 sterlin yazan yere girdim.bizim bim gibi bi yer ve gerçekten 1 sterlin.he arada bizimki gibi 2-3-4-5 var ama fazlası yok.tl'ye çevirtmeyeceksin aga onu da söyleyeyim.gerçi çevirsen de ucuza geliyor.
Envai çeşit ürün bulabileceğiniz ucuzluk pazarlarıdır her mahallede mutlaka bi kaç tane bulunur genelde okul açılma zamanlarında ilkokul ve liseli tayfanın kilo ile defter aldıkları yerlerdir.
"9.90'dan başlayan fiyatlarla" ile kapışır. Tişört alacaksınız, reyonun üstünde kocaman 9.90 ve minnacık "dan başlayan fiyatlarla" yazıyor. üzen taraf, beğendiğiniz tüm tişörtler 9.90dan pahalı.
günümüzde ismini 1tl'den 3.5tl ye(üçbuçukçu) çıkarmış dükkanlar. üzerinde sarı renkli bir afiş ve kapatıyoruz yazısı olmazsa olmaz.. ha bir de kapatıyoruz'un üstünde küçücük puntolarla ''züccaciye açığınızı'' yazar. kapanıyor sansınlar da gelsin müşteriler, ama neden kapanmadı hala diye de sormasınlar kapattığımız şeyin züccaciye açığı olduğunu anlasınlar diye.çok fonksiyonel ürünleri içerisinde barındırır bu dükkanlar. en boş vaktimde bir saate yakın dolaşabilirim içinde, piyasadaki en abuk subuk eşyalardan en ihtiyaç duyulacak eşyalara kadar incelerim. güzel yerlerdir özet olarak, eğlenceli vakit geçirilir. ha bir de, birşey almadan çıkamazsınız buradan. saçma bir şey de olsa illa para harcayacak bir şey bulursunuz.