nöbet

tıbbiyelilerin hayat yolculuğunda bir türlü peşini bırakmayan şey. çeşitli varyasyonları mevcuttur. (bkz: günaşırı nöbet)(bkz: fıçı nöbet) kendine has kuralları, efsaneleri vardır. (bkz: nöbet iyi geçsin diye yapılan saçma sapan şeyler)
aslında insanın iyisini tanımak adına önemli bir deneyimdir. nice arkadaşlıklar nöbet kavgalarıyla son bulmuştur. nice dostluklar kurulur, koyu muhabbetlere girişilir monitör sesleri eşliğinde.
asistanın aklına başka, fakültedeki arkadaşa başka çağrışım yaptıran. (bkz: asistanın nöbette nöbet geçirmesi )
an itibari ile içini doldurduğum sözcük.

haftasonu ve yoğun bakım nöbeti ise oda senin cebini doldurur,dadından yenmez.
neredeyse tüm sağlık ekibinin hayatında bir dönem yaşadığı süreç. belli branşlarda insanlık dışı hal alır. ama şahsen ben seviyorum nöbet işini farklı bir havası enerjisi var. daha yakın oluyorsun ekibinle gecenin sessizliğini öğreniyorsun hastanenin her halini görüyorsun bir tv bir çay ile bambaşka bir dünyan oluyor bir kaç kişi ile. alışınca mesai çok zor geliyor mesela. gün doğumunu görüyorsun hastanenin ilk ışıkları ile . herkes yaşamalı bu duyguyu .
adli olanlari vardir genelde pratisyenler ve aile hek tarafindan tutulur.(yanlisim varsa duzeltin) ölüm durumunda obs yi doldurarak olum belgesi verir.adli durumdan supheleniliyorsa surece savci vs dahil olur vs vs
çıkarken görünümlerine göre hangi bölümün asistanı olduğu direk anlaşılır
eğer servisiniz stabilse yorucu geçmeyendir
acildeyseniz, 112 deyseniz allah kerimdir
yoğun bakımdaysanız eh işte takılınabilirdir
ilkini bugün tutmakta olduğum. ve fark ettim ki ben temel bilimci olmak için doğmuşum*

içerik kuralları - iletişim