öğretmen liselerinin bitişi – Tıbbiyeli Sözlük
Bitmiştir bitirilmiştir.bu yıl son mezunlarını vermiştir.köy enstitüleri gibi olmuştur sonu.unutulmamalı ki nesilleri yetiştiren öğretmenlerdir.ALNIMIZDA BİLGİLERDEN BİR ÇELENK,

NURA DOĞRU CAN ATAN TÜRK GENCİYİZ.

YERYÜZÜNDE YOKTUR, OLMAZ TÜRK'E DENK;

KORKU BİLMEZ SOYUMUZ.ALNIMIZDA BİLGİLERDEN BİR ÇELENK,

NURA DOĞRU CAN ATAN TÜRK GENCİYİZ.

YERYÜZÜNDE YOKTUR, OLMAZ TÜRK'E DENK;

KORKU BİLMEZ SOYUMUZ.ŞANLI YURDUM,

HER BUCAĞIN ŞANLA DOLSUN;

YURDUM SENİ YÜCELTMEYE ANDLAR OLSUN

YURDUM SENİ YÜCELTMEYE ANDLAR OLSUNCANDAN AÇTIK CEHLE KARŞI BİR SAVAŞ,

EY BU YOLDA AND İÇEN GENÇ ARKADAŞ!;

ÖĞREN ÖĞRET HALKA HAKKI, GÜRLE COŞ;

DURMA DURMA KOŞ!CANDAN AÇTIK CEHLE KARŞI BİR SAVAŞ,

EY BU YOLDA AND İÇEN GENÇ ARKADAŞ!;

ÖĞREN ÖĞRET HALKA HAKKI, GÜRLE COŞ;

DURMA DURMA KOŞ!ŞANLI YURDUM,

HER BUCAĞIN ŞANLA DOLSUN;

YURDUM SENİ YÜCELTMEYE ANDLAR OLSUN.

YURDUM SENİ YÜCELTMEYE ANDLAR OLSUN
Bir öğretmen lisesi girişli olarak beni üzen, siyasi nedenlerle kapatılan, maalesef eğitim politikasının artık direnç gösteremediğinin, çöktüğünün kanıtı olan olaydır. İnanıyorum ki ileride yeniden açılacak ve laik nesiller yetiştirecektir.
fen lisesini kazanamayarak gittiğim ama mezuniyetimde 'iyiki kazanamamışım da buraya gelmişim' dediğim liseydi anadolu öğretmen lisesi. farklı bir bakış açısı kazandırıp, genel kültür için alt yapı oluşturup sosyal faaliyetlerle size tıp ve mühendislik kazandırabiliyordu. lise zamanı büyük bir yük gibi gelen eğitim psikolojisi derslerinde işlediğimiz kişiler ile (freud, pavlov, erikson vb.) tıp fakültesi birinci sınıfta diğer arkadaşlar şaşkınca tanımaya çalışırken siz zaten onları biliyor olmanın gururunu yaşardınız. ancak günümüzdeki yanlış tutum ve planlamalar nedeniyle etrafımız işsiz öğretmenler ile dolunca çözümü bu liseleri anadolu lisesi yapmakta buldular. şunu da belirtmek gerek bu liselerin öğretmenlik açısından avantajı üniversiteye giriş puanına yapılan bir eklemeydi. aslında öğretmen lisesinden mezun olup da öğretmen olan en azından bizim lise için oldukça azdı. yani çözümün bu olmayacağını da anlamak gerek.
Tekirdağ öğretmen liseli olmaktan gurur duydum,hep duyacağım. İğrenç siyasi ideolojileriniz uğruna ortada ne eğitim bıraktınız ne bilim.
Önce okulumuzun adını değiştirdiler. fen lisesi düzeyinde olan okulumuzu sırf fen lisesi istemiyor diye -tabii onların eli kolu uzun- anadolu lisesi yaptilar yetmedi binamızı da alıp sosyal bilimler lisesine verdiler. Kim devletten yanaysa onun işi yürüyor bu devirde . demokratik bir ülkeyiz ya(!)