omü tıp fakültesi anket rezaleti

samsun ondokuz mayıs üniversitesi tıp fakültesi öğrencilerinin çıkardığı dergide, hemşireleri aşağılayan ifadeler içeren anketin yarattığı rezalet.

haber linki

açıkcası çok şaşırdım, üniversite sınavında belli bir puan almış, sayısal ve duygusal zekasının yüksek olduğuna inandığım meslektaş adaylarımızın, empatiden yoksun bir şekilde, böylesine düşüncesiz bir eyleme imza atmış olmalarına inanamıyorum.

`yardımcı sağlık personeli`'nin en önemli parçası olan hemşirelerimize karşı yapılmış bu terbiyesizliği esefle kınıyorum.
sebep olanlar çocuk bile sayılmaz, 20 yaşında insanlar çoğu.
hadi onlar saçmalamış da bu derginin editörü yok mu kardeşim, sen nasıl izin veriyorsun bu haliyle basılmasına!

bakın bu yapılan şey apaçık mobbing örneğidir.
biz daha yolun başında öğrenci iken hemşirelere buna layık görürsek, yarın bir gün intern olunca asistanlardan veyahut asistan olunca hocalardan aynı muameleyi gördüğümüzde söz söyleme hakkımız olmaz.

elbette hemşirelerin içinde de her meslekte olduğu gibi iyi ve kötü insanlar mevcut.
ama koca bir meslek grubunun bu şekilde genelleyici ifadelerle aşağılanması kabul edilemez.

hemşirelerimizin kıymetini bilelim, sonuçta aynı yükün altına elimizi sokuyoruz, birbirimize destek olmazsak bu iş yürümez.
zamanında bu derginin yayım ve yapımında emeği geçen bir zat olarak belitmeliyim ki tam bir skandal.

kılçık dergisi kökleri baya geçmişe dayanan,omü tıp fakültesinden tüm öğrencilerin katkı sunabildiği,içerisinde karikatür,anı,hikaye,çeşitli görsel enstrümanlarla süslenmiş bir çok içeriği barındıran bir tıbbi mizah dergisi.

senede 1 kez yayımlanır ve bu da bir aksilik olmazsa 14 mart tıp bayramının olduğu haftaya denk gelir,belli bir ücret karşılığında editör ekibi tarafından satılır.

dergi öğrencilerin komik anılarını barındırdığı gibi rektörden başhekimden tutun dönem 1'e kadar herhangi bir şahsı hedef alan iğneleyici espirilerde barındırabilir(kılçık adı buradan gelir).mesela her sene yılın en kıl asistanı seçilirdi bizim zamanımızda.ancak dergi yayımlanmadan önce editörler tarafından suç teşkil edecek unsurlar incelenir ve fakülte yönetimine sunulur,fakülte yönetimi de onaylarsa basıma giderdi.

bu kadar amatör bir hatanın yapılabileceği hiç aklıma gelmedi,mübalağa ediyorlardır diye düşündüm ama yanılmışım.
bu tam bir skandal dostum,kırk yılın birikimini hiç ettiniz.
tavan yapmış egonun bir sonucudur diye tahmin ediyorum

içerik kuralları - iletişim