parayla tıp mezunu olmak – Tıbbiyeli Sözlük
Para verip diploma almaktır efendim.aman dikkat edin şu sıralar piyasalar bozuk.dolar falan dikkat edin.özel okullar değil sadece esas yerleri devlet okullarıdır. Anladığım kadarıyla da bazı insanlar bu Sözlükte de bundan rahatsız olmaktadırlar ki benim tahminim parayla mezun olacaklarıdır bunlar.

Editus communis: bizim fakülteye bir gün gelirseniz göstereceğim tiplerdir.

Editus communis 2 : öfkeli tıbbiyeli sözlük ahalisi.tabiki de yok böyle şeyler,Tabiki de kimse parayla mezun olmuyor.herkes sınavlardan hakettiği puanları alarak geçiyor.birgün Trakya üniversitesine gelip bir çayımı için agalar.o Zaman belgelerle anlatayım her şeyi.hocalar bile olayın farkında ama bir şey yapamıyor.emir en baştan geliyor.bu kadarlık yeter.bilig sahibi olmadan fikri sahibi olmak....
Saçma bulduğum başlıktır.

Ben Devlette okuyorum ancak özel üniversitede okuyanların da hocanın alnına 20 lira yapıştırıp sözlülerden geçtiğini düşünmüyorum açıkçası.

Parası olanın olmayana karşı hayatın her aşamasında olduğu gibi üniversite okurken de elbette büyük avantajları vardır. Ama bir insanın özelde okuması banknotları saçarken yaptığı bilek abduksiyon-adduksiyonu dışında hiçbir emek harcamaksızın diploma aldığını göstermez bence. en azından tıp için bunun geçerli olacağına inanmıyorum, inanmak istemiyorum.
Kusura bakmayın ama türkiyede olmayandır. Vakıf üniversitesi mezunuyum ve dönem 3 ten beri bütünlemelere kaldım. İntörnlükte en az devlet üniversiteli kadar iş yaptım. Bazı üniversitelerde tusa çalışmak için milleti bırakırlarken ben onkoloji servisinde genel cerrahi uzmanına hasta konsülte ediyordum. Hatta bunun üstüne okula 20 bin lira bayılıyordum. Ne için? Doktor olmak için..

Bence asıl sorun şu: bmwsiyle kızlara hava atan hiç çalışmayan zengin züppe çocuğu mu parayla tıpçı olmalı yoksa servisinde çalışkan, orta halli çocuk mu?

Edit: türkiyede başarılı olamayıp sınavsız para verip macaristanda ya da benzer yerlerde tıp okuyup gelenleri hariç tutuyorum.