pinhani – Tıbbiyeli Sözlük
Çoğumuzun hayatına `kavak yelleri ` dizisiyle girdi bu grup. Bana göre öyle bir gençlik dizisine kurban edilemeyecek kadar kalitelidir.

3 adet albümleri bulunmakta:

1. inandığın masallar (2006)

2.başka şeyler (2012)

3.kediköy (2016)

(bkz:yitirmeden anlamaz insan)
Kediköy albümü ile benim gözümde sınıf atlamış grup. Albüm çıkmadan Bir Ankara konserinde Çok emek harcadıklarından bahsetmişlerdi. ellerine, emeklerine sağlık.

(bkz:Nehirler durmaz)
Kavak yelleri dizisine olan tiksintim yüzünden bu grubu hiç sevemedim. Fakat arada bir şarkılarını duyunca yinede hoş bir etki bırakıyor.
Sıcak içten bir grup o kadar içten ki dinlerken gülümserim.

Çocukken konserinde kulise girmek istedigimde görevliler almayinca taa içerden kalkıp beni içeri Aldı (bkz:Sinan Kaynakçı) fotoğrafimizi çeken arkadaşı da ihmal etmeyip hadi seninle cekilelim demisti.Yani kısacası samimidirler candırlar. Şarkıları da kendileri kadar güzeldir.
Hele bir geeel uzaklar sana gelir sen hele bi geeel bütün dertler bitiverir hep seni bulur uzun zor sıkıcı günler yazık olur hadi gel kurtar bizi..
bu ara büyük bir turneye hazırlanan grup. bence 2016 yılının en iyi albümlerinden biri "kediköy". çok albümde çıkmadı zaten ama çıkanlar içerisinde 1 numaraya koyarım. kediköy, pinhani için özellikle şu açıdan önemli; efsane gitarist akın eldes'in çok fazla eşlik etmediği bir albüm. ayrıca turnede, konserlerde akın eldes'i bir süre görmeyecez. belki bir daha hiç görmeyecez ama net bir durum değil bu. zeynep eylül üçer zaten 2-3 yıldır kişisel işleri nedeniyle konserlerde yok. pinhani özellikle sahne kadrosu olarak biraz değişti. umarım harika performanslarına negatif etkisi olmaz.
Her şarkısı ayrı güzeldir, dinlerken bi an kendinizi kaybedip slow müzikale bağlayabilirsiniz:)
Yalannndann da olsaaa ne güzelll güldünn o akşamm banaağağaa dııı rırı rırırııı rıırırırırımm...