Hayat dersleri veren küçük dozlarda zararsız hatta faydalıdır.

Pişmanlığın boyutu büyüdükçe tehlikesi de artar. Göğsüne oturan öküz de pişmanlığınla birlikte büyüdükçe büyür.

Bilhassa vicdan sahibi olanlar için tesellisi zordur ama insanlar neleri atlatmamış ki, üzmeyin tatlı canınızı..
olamadığım şey.manifestom:

yani o zaman öyle yapmam gerekiyordu, öyle yaptım. yaptığım /yapmadığım her şeyin bana bir feed back etkisi oldu. bana bir şey öğretti. ben bunu şimdi öğrenmesem 35yaşında tecrübe edecektim, iyi oldu erken gördüm. demekki bundan sonra böyle böyle yapmam gerekiyormuş.
yurt olayını kesinleştirmeden caaağnım evimi kapatmam soncu evsiz kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalmam sonucu yaşadığım duygu, hissiyat.
Hayatımı hep pişman olmayacağım diye kurmaya çalıştım.

İstediğim bir şey olmasa da var olanı değerlendirmeye çalıştım, her şeyi yapabilirim en akıllı benim gibi düşündüm.Fakat şunu gördüm. Aslında hepimiz her şeye rağmen bir hiçiz. En küçük bir kıvılcımın bir yangına dönüşmesi gibi ben de en küçük bir kendime güven nedeniyle çok büyük bir darbe aldım.Ve hala pişman oldum diyemiyorum. Çünkü pişman olmak çok kötü bir şey...

Sakın bunu yapmayın. Kabul edin pişman olduğunuzu. Hata yapmak pişman olmak insanın karakterinde var.Son olarak buna kanıt olarak şunu demek istiyorum :

"İnsan elbet pişmanlıkla ölür. Ya yaptıklarından ya da yapamadıklarından."
keşke geçmişe dönmek mümkün olsa da farklı bir yol izlesem cümlesini kendinizze söylediğiniz ve o an için olumsuzlukla sonuçlanmış olaya verdiğiniz duygusal tepkidir pişman olmak.
What hurts more ? the pain of hard work,or the pain of regret ?

Boston celtics'in antrenman sahasında yer alan sözün temasıdır.Türkçesi: hangisi daha çok can yakar ? çok çalışmanın acısı mı yoksa pişmanlığın mı ?