prof. dr. erbuğ keskin – Tıbbiyeli Sözlük
İstanbul üniversitesi tıp fakültesi öğretim üyesi. Ögrenciye gerçekten kıymet veren hocaları görüp şevklenmemizi sağlayan hoca gibi hoca.

(bkz:ππ doktoru)
Uzun zaman takip ettikten sonra erbug keskin sendromunu tanitmaya karar verdim bu hastaligin klasik bir triadi var= yansin geceler sarkisi+ gunes gozlugu+ ekstansiyon ve fleksiyon arasinda surekli bir bas hareketi dongusu. Hastaligin ilerlemis seklini whiplash tipi zedelenme olarak biliyoruz.

Hocam ilk gordugumuzde mal gibi baktik bu videolara, daha sonra gulduk eglendik ama artik yaktiniz geceleri beee yeter diye bagirasimiz geliyo. Yeter
Çok yönlülüğüyle , kültürüyle , alçak gönüllülüğüyle , öğrenciye değer vermesiyle bana göre tam bir idoldür.

Sayılarının artması dileğiyle...

Bu aralar korsaki adasında tatil yapmaktadır (bkz:biz öyle duyduk)
istanbul tıp fakültesi`nin değerli çocuk cerrahisi hocalarından. her ne kadar öğrencileriyle kurduğu -yeri geldiğinde suistimal edilen- fazla yakın ilişkilerden pek hoşlanmasam da, bu kendisinde bir kıdemli asistan egosu bile olmamasından kaynaklanmaktadır. kahve kültürüne hakimdir. bu kültürden bize de aşılamakta, odasına yolu düşen her öğrenci bi' kahvesini içmektedir.

bir gün poliklinikte kendisiyle inmemiş testis şüphesi ile hastane hastane dolaşmış bir çocuğu muayene etmekteydik. hoca şöyle bir testisi palpe etti, sonra bana ettirdi. en son aileye çocuğun hiçbir sıkıntısı olmadığını söyledi. hastane hastane dolaşıp tecrübe kazanan baba:

- hocam bi ultrason isteseydiniz.

+ yok, gerek yok.

- üç boyutlu görmeniz açısından dediydim.

+ ben zaten üç boyutlu palpe ettim onu.

diyen hoca, hekimlik sanatı adına farketmeden yanındaki öğrencisine çok şey öğretmiştir.
kendisini minik hastasiyla ameliyat oncesinde cektirdigi selfie'sinin doktorlarsitesi'nde paylasilmasiyla tanidim. Gerek durusu, gerek ideolojisiyle, gerek esine olan sevgisiyle, gerekse egitimci, hekim kimligiyle inanilmaz derecede kalbimi fethetti. Kendisiyle tanismak icin can atiyorum. Ogrencisi olmam pek mumkun degil ancak bir gun bir kongrede tanisabilmek dilegiyle...Kalpkalp.
Bugün kendisini dinleme şansını bulduğum efsane hocadır. Hekimlik kimden öğrenilirin net cevabıdır. Kot pantolon kravat gömlek ceket kombiniyle hafızamda yer edinmiştir.