Prozac doktorumun ankseyete bozukluğu için verdiği ilaç.

Zaten genelde bu ilaç veriliyor. Başta adapte olamadim ilaca. Daha sonra da dünyanın en boşvermiş insanı oldum. Ilacın etkisi midir bilemem tabi.
Antidepresan ilaçların en meşhur olanıdır.

1970'lerden bu yana antidepresan ilaçlar kullanılsa da prozac farkındalık yaratarak diğerlerinden ayrıldı.Tabi bunda `prozac nation` isimli kitabın da etkisi çok, daha sonra filmi bile çekildi, `prozac toplumu` ismiyle internetten bulup izleyebilirsiniz.Antidepresanlar gelişmiş ülkelerde sıkça kullanılmasına rağmen Bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde de kullanımı gittikçe artmaktadır.Özellikle orta yaş kadınlarda duygusal devinim, uyku bozukluğu, yaygın vücut ağrısı gibi semptomlarla seyreden `fibromiyalji sendromu` toplumumuzda sıkça görüldüğünden, hekimlerimizce antidepresanın reçete edilme oranı da yüksekliyor.Prozac iyidir ama bir `laroxyl` değildir kendisi.

Laroxyl off of, sen ne güzel bir ilaçsın öyle.Sağlık bakanı olsam, iyotlu tuz misali, şehir suyuna Laroxyl karıştırırdım ehehe.
Asıl hammaddesi fluoksetin olan ve ssri grubundan olan ilaçtır,reçete edildiğinde 7 lira reçetesiz fiyatının 5 lira olduğu söylenen ve bu yüzden hekime başvurmaksızın alınan ilaçtır aynı zamanda
Bugün almak için gittiğimde artık reçetesiz satılmasının yasak olduğunu öğrendiğim antidepresan.Kendisi ssri grubundan olan tatliş bir şeydir.Kötü zamanlarımda genelde depresyonda olan ve yaşama sebebi bulamayan benim gibi huysuzun hep yanında olmuş ve yüzüme salak bir gülücük kondurmuştur.Beni ifadesiz ve daha umursamaz yapsa da severim kendisini.iyi ki varsın prozac!
bir sene boyunca aralıksız kullandığım etken maddesi fluoksetin olan yarılanma ömrü uzun antidepresan. gerçekten söylenildiği gibi bambaşka bir kafası var. ama bir süre sonra bu ben miyim, verdiğim tepkiler normalde de bu şekilde olur muydu düşüncesi fazlasıyla can sıkıcı bir hal alıyor.
Fakülteden arkadaşlarımın hadi ben bi prozac yazdırıyım geleyim şeklinde ilişkileri olan ilaç. Al bi prozac pamuksun ooh.
Prozak (fluoksetin), selektif bir serotonin geri alım inhibitörleri (SSRI) antidepresanıdır.

Prozac majör depresif bozukluk, bulimia nervoza (bir yeme bozukluğu), obsesif-kompulsif bozukluk ve panik atak tedavisinde kullanılır.Prozac, bazen bipolar bozukluğun neden olduğu ''manik depresyonu'' tedavi etmek için olanzapin (Zyprexa) adı verilen başka bir ilaçla birlikte kullanılır.