recep akdağ

18 kasım 2002 – 24 ocak 2013 tarihleri arası sağlık bakanlığı yapmış olan, 24 mayıs 2016 itibariyle tekrar sağlık bakanlığı görevine gelmiş kişidir. ilk ve orta öğrenimini erzurum’da, lise öğrenimini ankara atatürk lisesinde tamamlayan akdağ, erzurum atatürk üniversitesi tıp fakültesini bitirdi ve aynı fakültede çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında uzman oldu.

1 yıl süreyle londra'da kan hastalıkları üzerine çalışan akdağ, atatürk üniversitesi tıp fakültesi araştırma hastanesinde başhekim yardımcılığı, satınalma komisyonu başkanlığı ve tıp dergisi editör yardımcılığı görevlerini yürüttü.

biyoteknoloji uygulama ve araştırma merkezi'nde müdür yardımcılığı görevinde bulunan akdağ, atatürk üniversitesi tıp fakültesi çocuk sağlığı ve hastalıkları anabilim dalı'nda öğretim üyesi olarak ders verdi ve 1999'da profesör oldu. akdağ'ın, özellikle çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında olmak üzere yüzün üzerinde makalesi ve tebliği yayımlandı.


yazarın notu: winter is coming
tıbbiyeli sözlük'ün en takılmayan başlığı olmuştur.

şimdilerde başbakan yardımcısıdır
"gelen gideni aratırmış." cümlesindeki giden kişi. doktor hakları ve çalışma koşulları açısından herhangi bir sağlık bakanından farkı olmamıştır.

içerik kuralları - iletişim