sagopa kajmer – Tıbbiyeli Sözlük
sago kaf kef. rap müzik üstadı denebilir.he sevmeyeni de çoktur.benim sevmemin neden sözleri.yeni rapçilere bakınca ana bacı sövüyorlar.

lakin (bkz:ceza) ile söylediği (bkz:neyim var ki) parçası türk rapi için bi uç nokta bene.
Gerçek ismi "yunus özyavuz" olan, rap'te müzikle beraber mükemmel anlamlar yükleyerek zirvelere çıkan, kendisi de ünlü bir rap sanatçısı "esen güler özyavuz" (bkz:kolera) ile mutlu bir evliliği olan güzel insan. Son yıllarda çıkan albümlerini dinlemedim ama bende hala yeri büyük.
10 yıldır dinliyorum, en sevdiğim müzisyendir. rapte enstrüman emeği ya da ses yoktur ama söz vardır; ve bu adamın sözleri gerçekten etkileyici olabiliyor. 2001-2006 yılları arasındaki şarkıları (divan edebiyatından önceki dönem) beni hala uzaklara tüpsüz daldırabilme başarısını gösterir.

(bkz:maskeli balo)

(bkz:24)

(bkz:bir kulaç daha atsam karadayım)

(bkz:karabiber duası)

(bkz:karikatür komedya)

(bkz:pavlov'un köpeği) aklıma gelen en sevdiğim şarkılarından bazıları.
"rap'ten olma gökyüzünün güneşi"dir kendi tabiriyle. türkçe rapi hızlı söylenen kelimeler bütünü olmaktan çıkarıp dinlenebilir ve anlaşılabilir kılan kişidir kendisi. özellikle bir pesimistin gözyaşları ve romantizma albümü bana göre zirvedir. sonra eşi kolera ile evlendi ve beraber bir albüm çıkardılar. bu albümde sago kendi tarzından çok başka yerlerdeydi. belki de evliliğin doğasında olan bir şey bu BİLEMİYORUM. neyse daha sonralara doğru cübbeli ahmet hoca ile tanıştı ve [http://www.youtube.com/watch?v=D_FcZENRTpk ~ şarkılarında] İSLAMİ ögeler BELİRMEYE BAŞLADI. BU, SAGONUN PARÇALARINDAN RAP MÜZİĞİN DOĞASINDA OLAN DİDAKTİK ÖgELERİ SİLDİ. ÇÜNKÜ ARTIK SİSTEME isyan HÂLİNDE olan adam gitmiş, evinde barkında, namazında niyazında olan adam gelmişti.

hala arada açar dinlerim eski parçalarını. lise yıllarım bir film şeridi gibi geçer gözümün önünden, hüzünlenirim. güzel yıllardı vesselam.

"hayat en yakın dostumdur, hep yanımda yürür.

bir gün beni terk etse kemiklerim üzüntüden çürür."