sivas katliamı – Tıbbiyeli Sözlük
2 temmuz 1993 te vuku bulmuş, 35 vatandaşımızın ölümüyle sonuçlanmış elim hadise.Lakin bu konuyu her sene dile getiren insanlarda yukarıda bahsedilenden daha büyük bir samimiyetsizlik var. Neden mi?Bu insanlar, madımak katliamından tam 3 gün sonra (5 temmuz 1993) gerçekleşen, abdullah öcalan itinin haberinin olmadığını ifade ettiği, pkk terör örgütü içerisindeki bir alevi komutanın gerçekleştirdiği sanılan ve 33 vatandaşımızın kurşundan geçirildiği başbağlar katliamını asla ağızlarına almazlar.Zaten köyü terkeden pkk'lı teröristlerin "madımakın intikamını aldık" sesleri yöre insanının kulağında hala çınlamaktadır. Neyse ki Toplumda infial yaratma çabaları boşa çıkmış ve hedeflenen alevi sünni çatışması yaşanmamıştır.
Bugün Madımak katliamına ağıt yakanların 'u Kürtçüleri,PKK'lıları,dhkpc'lileri ve alevi solcuları içermektedir.Bu insanların çoğu Ermeni soykırımını kabul eden vatan hainleridir.Öldürülenler de bu ülkenin aydınları değil,bu milletin değerlerine hakaret edip aşağılayan ve kendilerini elitist gösteren ve katilleriyle aynı seviyede zıt görüşlerin yobazlığını yapan insanlardır.Tabi ki hiçbir şey bu insanların öldürülmesini haklı çıkaramaz.Fakat milli değerlerine sahip çıkan biri olarak bu olaya yürekten üzülemiyorum.
Alevileri ağzına almadan önce ağzını yıkaması gereken bir zat kalkmış teröristlerle alevileri aynı kefeye koymuş ve apaçık bir terör eylemine "yürekten üzülemedigini" ifade etmiş. Bir de milli değerlere sahip çıktığını yazmış. ne acı...Bu ülkenin evlatlarını ayırıp hor gören; katledilen kişilerin kim olduğuna veya neci olduğuna bakıp ona göre içten içe sevinenler, kendini vatanın sahibi sanan akıllılar Merak etmesinler, milli degerlere sahip çıkmak onlara kalmadı.Ne mutlu bize ki halkımız vicdanlı ve geçmişinden gelen çok kültürlü yapısı sayesinde bu uyumsuz insanları marjinal gruplar olarak kalmaya mahkum etmiştir. Toplum nezdinde Bu şahısların Hiçbir zaman saygın bir yerleri olmayacaktır. Sivas katliamına, maraş katliamına, buna benzer tüm provokatif saldırılara ve terör eylemlerine karşı halkımız birbirinden kopmamış, mezhep ayrımına düşmemiş, aksine daha da kenetlenmiştir.
5 Vakit namazin abdesti gunahlarını temizleyemeyecek olan vicdanlarına tükülesi yaratılmış canlı grubunun zalimliği
oldurulen 33 aydinin intikamini, pkk'lilarin 33 masum köylü oldurerek ustlendigi bir katliamdir.