anlıyorum finaller yeni bitti. evet tıp kazanana kadar çalıştık şimdi de tıp okurken çalışıyoruz. evet dersler balon gibi şişe şişe hayatımızı baya kapladı ama istirham ediicciim artık not, ders, soru, final, hoca bu konuları geçelim gençler ve kendini genç hissedenler.
Sol fıreymde Swh gördüğümüz başlıklardan çıkarılan sonuç üzerine açılan başlıktır.

Konular:Ders,tarih,edebiyat,müzik daha ne eklerseniz artık.burdan dersi çıkarıyoruz kaldı mııııı hömhöm dersi yazmıyoruz. hayatımızdan,sözlükte kullanmamak üzere çıkarıyourz.hatta sözlüğü de bırak aga büyük düşün.tüm tıp öğrencilerini göz önüne getir.sana söyleyeyim mi ne olur? Abartmıyorum bak istisnasız %70-80'i diğer konularda -nasıl tabir edilir bilmem ama biraz ağır olur mu olmaz mı-çöptür aga.kendi amfini düşün. kaç kişiyle sadece- bak sadece diyorum -ders dışı bir konu hakkında konuşuyorsun? Kaç kişiyle sadece ders hakkında konuşuyorsun ? Kaç kişiyle ikisinden de ortaya karışık yapıyprsun ? Bu sorulara cevap bulmalıyız önce agalar. Bir tıp öğrencisiyle masaya oturunca kuantumu fiziği konuşabilmeliyim.abarttın aga dediğiniz duyar gibiyim ama agacım o kadar da hard bilgi olacak hali yok tabiki de,işimiz bu değil. Mesela edebiyat konuşabilmelisin aga.waterloo savaşını konuşup napolyon'un yaptığı hataları sayarken -lan ben de böyle yapıyorum ama hamlem yanlış mı- diye düşünüp çıkarımlarımızı paylaşmalıyız.efsane gitar sololarını konuşurken blues kulağımıza fısıldamalı,klasik batı-doğu müzikleri havalarda çarpışmalı.

Kübizmden konuşup rasyonalizme ordan sosyalizme komünizme atlamalı,en nihayetinde konuyu hümanizmle bitirip bardağımızdaki kalan son yudum çayı,son nefes sigarayla denkleyerek dersliğimize yavaş adımlarla ilerlemeliyiz aga.
Su kafayı anlamıyorum. Adi üstünde tıbbiyeli sözlük. Tabiki tıbbî konular konuşulacak. Bu yüzden var.İkincisi, tıpçılarin sürekli tıp konuştuğunu da kabul etmiyorum. Ben lise arkadaşlarım ile buluştuğumda yanimdaki doktor arkadaşıma iki kelime söylediğimde hemen tıpçı muhabbeti oluyorken; havayolu şirketinde çalışan üç arkadaşım 2 saat boyunca mühendis-uzman, boeing-airbus tartışırken mühendis muhabbeti olmuyor. herkeste bir "tıpçı muhabbeti" ki sorma. Doya doya yaptığımız nadir.Bırak da mecramız burası olsun.
Sözlüğe gelme nedenim derdimi anlayan, benimle aynı durumda olan insanlarla bir arada olmak istememdi. Eğri oturup doğru konuşmak lazım, tıpçıyı tıpçıdan başkası anlamaz.