sözlükte hep tıpla ilgili konular olması – Tıbbiyeli Sözlük
Zannımca tıbbiyeli sözlük olması bir neden değildir. Şöyle açıklayayım tanımadığım için sizleri tenzih ederek konuşuyorum ama genel olarak tıpçı ortamında başka bir şey konuşulamıyor çalışmaktan mantar olan homo tıpçıcus kendini dış dünyaya kapattığından başka bir sohbette bulunamıyor e bu da sözlüğe yansımış tabi.

Eğer hayatınız böyle bir boşluğa düştüyse uyanın ve silkelenin gençler
ileride bu klişe konuları tüketip yeni rüzgarlara yelken açınca ''ahh ahh!'' diyerek yad edeceğimiz durum.
Tıpçı laneti olarak açıklanabilecek durum. İnsanlar genelde iyi bildikleri konulardan konuşmayı severler. Hem konuşmak daha kolaydır, hem de kendi üstünlüklerini daha kolay yansıtabilirler böylece. Tıpçı için konunun tıp olması çok da şaşırtıcı değildir.
aslında her konudan konuşuyoruz bakınız radyoda her gün her şey konuşuluyor. ama olay şu burası asla bir inci rahatlığında ekşi yaygınlığı,popülerliğinde olmayacak,çünkü temeli tıbbiye üzerine kurulu. o yüzden ciddi oranda tıp başlığı olmalı hatta bunlara ayrı bir başlık olmalı diyorum bu dhy işi bitince.
Carpıtılmıs ve hatali olan bir basliktir. Sahsen bir tıp ogrencisi olarak tibbi konularda acilan basliklarda bildigim konudan bahsediliyosa hemen dikkat kesilerek eksik olan bilgilerime bilgi ekliyor unuttuklarimi tekrar hatirlama sansi buluyorum. Keske bu basliklar daha cok olsa. Cunku bir tibbiyelinin hayatinda egitim once gelir.
neden acaba? adı tıbbiyeli sözlük olan bir sözlükte daha anormal bir durum düşünemiyorum.