Game of thrones da en nefret ettiğim ailelerden biri. Çünkü hepsi ayrı bir gerizekalı bu aile. Tamamen kendi salaklıkları yüzünden bu kadar çektiler.

1-sansa stark: bu ailenin başına ne geldiyse en başta ve en çok bu kadının katkısı vardır ve 7. Sezonda jon'un başına iş açacağını düşünüyorum.

2-catelyn stark: sen o kadar jon'u aşağıla,gıcık kap,ailene layık görme bak yinede senin kızının kıçını kim kurtardı gör.

3-arya stark: bu aileden uzaklara gitmek zorunda kalması çok iyi olmuştur. Ailedeki en akıllı ve yürekli kişi olduğu için kendisini severim.

Jon snow ise bu aileye katmıyorum çünkü o bir targenyen. Diğer aile üyelerini yazmaya gerek yok şimdilik.
Rickon stark: mal gibi dümdüz koşup böğrüne oku yemiştir.

Brandon stark: three eyed raven uyarmasına rağmen orayı burayı ellediği için kötürüm haliyle akgezenlerden kaçmaktadır.

Ned stark: bunu geçiyorum acımız hala büyük

Robb stark: bunu da geçiyorum acımız bunda da büyük

Benjen stark: bunda bi sıkıntı yok gibi
efendim stark ailesi tıp fakültesi gibidir.1. sınıf 1. bölüm gibidir herkes mutlu,neşeli ve utangaç.Robert amcamız dokunduğu herkesin birbir gitmesi gibi(amcamız tıp fakültesinin ta kendisidir.)
*spoiler*

bu dizide yediğim ilk spoiler ned starkın ölmesi oldu. saolsun en iyi arkadaşlarımdan birinden yedim. mübarek ne spoiler ise 4 . sezondayım hala o spoilerin etkisini hissediyorum.
---spoiler---

abartılı bir hayranlığa konu olandır. diziyi bu ailenin gözünden izlemeye başladığımız için izleyicilerin çoğu dertleriyle kahırlanmaya meyillidir. oysa ki doğal seçilim westeros'ta da hüküm sürüyor. bu işler starklığa targaryenliğe bakmıyor, zayıf davranan (viserys targaryen, robb stark, ned stark) mefta olurken, direngen kimseler (arya stark, daenerys targaryen, jon stargaryen(?) ) hayatta kalıyor. yok dürüstmüş de, iyi savaşçıymış da, güvenilirmiş de bilmem ne... "aslansın kaplansın kuzeyin kralısın tek kralsın" diye gaz verip ilk zorlukta satış koyan tebaasına dürüst olsalar nee olmasalar ne? kaldı ki övündükleri erdemleri dürüstlükleri ise o konuda da çok kritik falsoları oldu. neyse yine de çok şey yapmayayım, kalpleri temiz şimdi. soğukta hayatta kalmaları dışında pek de bir numaraları yok bence. zaten kendi hayırları için güneyden uzak dursunlar, alengirli işlere kafaları basmıyor.

---spoiler---
Dizisini izlemiyorum ancak 3.kitabına geçtim. Kurgu gerçekten derin.Bir de şu ---spoiler--- butonunu kullanın diye koydular, süs olarak değil. Hatırlatayım. Sonunu bilsek de zevkimizin içine ettiniz yani.
---spoiler---hayatları bok gibi giderken bir anda süper güçleri olduğunu farkeden aile.

1- jon snow duvarda boyundan büyük işlere kalkıştı.öldürdüler, herif dirildi.bundan ötesi yok.

2-arya stark dilencilik yaparken bir gecede en kral assassin'e dönüştü yuh artık.

3-sansa stark dizinin en gerizekalı karakteri tecavüze uğramanın taktik zekayı geliştirebileceğini gösterdi böyle saçmalık olmaz.

4-Bran Stark kendi ihtiyacını tek başına göremeyen çocuğun acayip spiritual yetenekleri ortaya çıktı.5- ek olarak daenerys targaryen dizinin başında "lütfen eve gidelim abicim" diye ağlarken bir anda ordulara hükmetmeye başladı.---spoiler---