suriyelilere vatandaşlık için referandum – Tıbbiyeli Sözlük
Sen ben hayır diyecek olabiliriz ancak hala bu seçimlerin bizim oylarımızla sonuçlandığına inanıyor musun sözlükcüm dedirten başlık. Olsa da olmasa da sonuç değişmez nasılsa da dedirtebilir

Zorlarsak hatta ama allahtan `benim hala umudum var`
Karşı çıktığım referandumdur. Arkadaşlar siz hala anlamadınız mı bu ülkede hükümet tarafından ne yapılmak isteniyorsa ama muhalif halktan çekiniliyorsa işi referanduma götürüyorlar. Çıkan sonuç hükümet lehine olacaksa kesin referandum gündeme getiriliyor ki kimse itiraz edemesin, edenlere de milli irade lagalugası yapılsın diye. Sen istediğin kadar bu ülkenin 0'ü suriyelileri istemiyor diye düşünsen bile ya bir şekilde meydanlara çıkıp birileri evet oyu ister milleti kendi yoluna çeker, ya da trafoya kedi girer. Ama emin ol şayet bu hükümet bu olayı referanduma götürürse kendi istediği sonuç çıkar. İşte o zaman hepimize geçmiş ola.
halkın kullanacağı oyun çoğunluğunun hayır olacağını bildiklerinden pek yanaşmayacakları referandumdur.ama tabii ki gönül ister ki yapılsın
u (!!) Müslüman olan Türkiye'de suriyeli arap-türk-kürt Müslümanların ülkeden def edilmesi için beklenen referandum.Bilinç altlarında ahiretin olmadığını bildikleri halde yalandan Müslüman takılan bu kitle için suriyeli Müslümana verilen ekmeğin 40 da 1i cennetten daha değerlidir.(çünkü öyle bi yer yok olsa duramazdın düşün cennet var diyorsun ama malını fakirle paylaşmıyorsun oldu) (yaklaşık 80 milyon nüfus için 2milyon muhtaç Suriyeli olduğundan oran 40da 1 oluyor)
Suriyelilere vatandaşlık için referandum değil, suriyelilerin gitmesi için referandum yapılması daha az riskli. 1.de evet çıkarsa kazısan da gitmezler.