23 eylül- 22 ekim günleri arasında doğan kişilerin mensubu olduğu burçtur.Yönetici Yıldızı: Venüs (Güzellik, sevgi ve güzel sanatları temsil eder)

Grubu: Hava, negatif

Burcun cinsiyeti: Erkek

Üstün yeteneği: Dengeli ve ölçülü olmak

Özelliği: Saygı ve zariflik

Amacı: Zengin olmak, düzenli bir hayat

Anahtar Sözcüğü: Denge

Yenmesi gereken huyu: Gösterişten hoşlanmak(bkz:terazi burcu kadını)

(bkz:terazi burcu erkeği)
Dengesizliğiyle bilinir esasen. Esen yelden uçan kuştan bozulur terazinin dengesi. Kendimden biliyorum.
terazi burcuyum dediğin an aaa çok dengesiz olur onlaarr yorumunu almanız an meselesidir. vallaha mı dünyanın en ilginç ve farklı burç yorumunu yaptın şu an zaten.
Genelde dengesiz oldukları söylense de, hayatlarında hep dengeyi arayan insanlardır. Herşeyin istedikleri gibi, stabil, güzel gitmesini isterler ama hayat sürprizlerle dolu olduğu için tabii ki bu mümkün olmaz :) Aynı zamanda biraz evhamlıdırlar, en küçük bir durumda en kötü ihtimalleri bile göz önünde bulundurdukları için işin içinden çıkamadıklarını hissettikleri çok olur. Tüm bunların yanında çok harbi insanlardır, gerçekten birine bağlandıkları zaman asla yarı yolda bırakmazlar. Bundan dolayı onlar için hayatta en kötü durum yarı yolda bırakılmak, hayal kırıklığına uğratılmaktır.
Terazi erkeği ağzı laf yapan karaktersiz kişileri hatırlatır sadece bana. Öyle çok iyi bla blaları sadece asıl amaçlarına giden yollarıdır.
burçlara inanmayan biri olarak üstteki yazarın tam olarak beni yazması iki sonuç çıkarır;

ya burçlar gerçekten var

ya da bu yazarla bi geçmişim var