son dönemlerde üstüne daha fazla düşülmesi gereken etik çeşitidir.bazı sorunlara uluslararası tıbbi etik toplantılarıyla açıklık getirilmelidir, Türkiye'de bu konuda çalışma yapması gereken ülkelerin bana göre başında geliyor. hekimliğin bu kadar hızlı bir şekilde itibarsızlaştırılmasının başka bir ülkede örneği olduğuna inanmamaktayım
hocasına kurban bir derstir. bir insan bu kadar mı tatlı olur, bu kadar mı güzel sorular hazırlar. maillere bu kadar mi güzel cevap verir.(*) bu kadar mı güzel "paranız olmayınca yanıma gelin çay kahve ikram edeyim size" der. son komiteye olan umutsuz bakışıma güneş doğdu dersiniz. sizi çok seviyoruz bütün fakülte, bütün insanlık ve bütün ortalaması düşük öğrenciler olarak. kalp emojileri çiçekler böcekler.
(bkz:teşekkür borçlu olduğumuz kişiler)
(bkz:tıp fakültelerinin en sevilen hocaları)
Embriyoloji dersinde etikle alakalı bir konu geçince hocanın "bu konuda etik uzmanları ve papa tarafından birçok tartışma yapılıyor arkadaşlar, sınıfta çözebileceğimiz şeyler değil" demesiyle birlikte neden papa, neden Vatikan gibi sorular sormama vesile olan bir bilim alanıdır.
fakülteye başlarken biyokimyadan veya tıbbi biyolojiden önce verilmesi gereken ilk derstir. kanımca etik bilgisi ve görgüsü olmayan birinden hekim olamaz
bizim okulda zamanında durup dururken hocasının bana taktığı derstir. kesinlikle hak etmediğim notlar almıştım (bizde vize-final sistemi idi). düşük kredili olduğundan itiraz etmekle uğraşmadım.