tıp fakültesinden herşey çıkar, arada sırada da doktor çıkar – Tıbbiyeli Sözlük
muhtemelen ilk konuşmasında bu lafı kullanacağini düşünüp tasarlamis olan dekan yahut bilimum hoca tarafından vurucu bir ses tonuyla ve en cool tavırlarla söylenen tibbiyenin kadim atasözüdür.tıbbiyeye yeni adım atmis şaşkın ve ürkek bünyelerin ilk kez duymasiyla tibbiyedeki ilk hayal kırıklığını da yasamalarina sebebiyet veren travmatik ve iğneleyici sözdür efenim.
Bilhassa Virgülden önceki kısmına Hak verilmesi gereken cümledir. Bu kadar çeşitli bu kadar şahsına münhasır insanı ben bir arada başka fakültede görmedim arkadaş.
az da olsa kabul edilebilinecek önermedir.çünkü bu bölüme gelen öğrencilerin bazısında, lise yıllarından kalma türlü türlü fikirler vardır. bazılarında da üniversite yıllarında yeni fikirler oluşur. uygun zemini bulan bu tip tıbbiyeliler planları doğrultusunda işler yaparlar. bu sebeple tıp fakültelerinden her şey çıkabilir.(bkz:boh da çıkabilir güvenmiyorum da)
Sonuna kadar katıldığım ender sözlerden bir tanesi. tası dolu ne kadar çocuk varsa tıp yazarak resmen hayatlarını zincir altına almış
Hemen kötü düsünmeyin bana bu sözün açıklaması olarak şunlar söylendi bende böyle düşünmek istiyorum"geleceğe yön veren elit bi grup olarak çok küçük bi azınlık düz doktor çıkar kalanı kendini geliştirir"
Tıp fakültesinden herkes doktor çıkar hekim çıkan azdır. Diye de farklı bir versiyonu vardır.
Başkalarının da kendi fakülteleri için söylediklerini duyduğum sözdür. Biz hep tıbbiyelilerle muhatap olduğumuz için sadece bizde zannediyor olabiliriz.